Laatste uitslagen
- AangenomenDe oprichting van een rijksacademie voor leraren
- AangenomenNaast het NPE een concrete en toetsbare uitvoeringsagenda opstellen
- AangenomenDe voor- en nadelen in kaart brengen van een aparte status voor…
- AangenomenDe 40 miljoen voor het renteplafond inzetten voor automatische…
- VerworpenDe loon- en prijsbijstelling ook voor vo, mbo, hbo en wo verplicht maken
- AangenomenDe Kamer richting de Voorjaarsnota 2027 informeren hoeveel van de…
- VerworpenDe financiële onderbouwing van bredere veiligheids- en…
- VerworpenEen Gazaanse student van de universiteit verwijderen en het land…
- AangenomenEGates plaatsen op Amsterdam Centraal
- AangenomenEen verkenning naar de bekostiging van structuurversterkende…
Tweede Kamer · sinds 12 november 2025
Alle moties van deze Tweede Kamer
Per partij en per onderwerp, met een korte samenvatting van wat elke motie vraagt en hoe elke fractie stemde.
Bijgewerkt op 8 november 2026, 11:57 (recent bijgewerkt)
Volg je een of meer partijen?
Je keuze blijft op dit apparaat. Wij zien niet welke partij je kiest.
Jouw partijen
Je keuze blijft op dit apparaat. Wij zien niet welke partij je kiest.Kamerverdeling
150 zetels, per fractie van links naar rechtsTik op een partij voor haar stemgedrag.Zetels per blok: Links 30 · Midden 49 · Rechts 71
Coalitie 66 · Oppositie 84 · Meerderheid vanaf 76
- SP3
SP Socialistische Partij · 3 zetels
Blok: Links · Oppositie
- Stemt voor bij 69% van de moties (gemiddelde van alle fracties 64%)
- 36% van de zelf ingediende moties aangenomen
- Stemt het vaakst hetzelfde als PvdD (86%) en PRO (84%)
- Aanwezigheid: 94% t/m 5 nov 2026 (presentielijst bij opening)
- PvdD3
- PRO20
PRO Progressief Nederland · 20 zetels
Blok: Links · Oppositie
- Stemt voor bij 65% van de moties (gemiddelde van alle fracties 64%)
- 69% van de zelf ingediende moties aangenomen
- Stemt het vaakst hetzelfde als Volt (89%) en PvdD (87%)
- Aanwezigheid: 96% t/m 5 nov 2026 (presentielijst bij opening)
- DENK3
DENK 3 zetels
Blok: Links · Oppositie
- Stemt voor bij 73% van de moties (gemiddelde van alle fracties 64%)
- 35% van de zelf ingediende moties aangenomen
- Stemt het vaakst hetzelfde als Volt (83%) en SP (82%)
- Aanwezigheid: 93% t/m 5 nov 2026 (presentielijst bij opening)
- Volt1
Volt 1 zetel
Blok: Links · Oppositie
- Stemt voor bij 67% van de moties (gemiddelde van alle fracties 64%)
- 47% van de zelf ingediende moties aangenomen
- Stemt het vaakst hetzelfde als PRO (89%) en DENK (83%)
- Aanwezigheid: 96% t/m 5 nov 2026 (presentielijst bij opening)
- D6626
- ChristenUnie3
ChristenUnie 3 zetels

Blok: Midden · Oppositie
- Stemt voor bij 69% van de moties (gemiddelde van alle fracties 64%)
- 92% van de zelf ingediende moties aangenomen
- Stemt het vaakst hetzelfde als 50PLUS (80%) en CDA (79%)
- Aanwezigheid: 95% t/m 5 nov 2026 (presentielijst bij opening)
- CDA18
- 50PLUS2
50PLUS 2 zetels
Blok: Midden · Oppositie
- Stemt voor bij 75% van de moties (gemiddelde van alle fracties 64%)
- 76% van de zelf ingediende moties aangenomen
- Stemt het vaakst hetzelfde als ChristenUnie (80%) en CDA (75%)
- Aanwezigheid: 94% t/m 5 nov 2026 (presentielijst bij opening)
- BBB3
BBB BoerBurgerBeweging · 3 zetels
Blok: Rechts · Oppositie
- Stemt voor bij 72% van de moties (gemiddelde van alle fracties 64%)
- 45% van de zelf ingediende moties aangenomen
- Stemt het vaakst hetzelfde als Lid Keijzer (78%) en SGP (77%)
- Aanwezigheid: 90% t/m 5 nov 2026 (presentielijst bij opening)
- Lid Keijzer1
- VVD22
VVD Volkspartij voor Vrijheid en Democratie · 22 zetels
Blok: Rechts · Coalitie
- SGP3
SGP Staatkundig Gereformeerde Partij · 3 zetels
Blok: Rechts · Oppositie
- Stemt voor bij 66% van de moties (gemiddelde van alle fracties 64%)
- 73% van de zelf ingediende moties aangenomen
- Stemt het vaakst hetzelfde als Lid Keijzer (79%) en JA21 (78%)
- Aanwezigheid: 94% t/m 5 nov 2026 (presentielijst bij opening)
- JA219
JA21 9 zetels
Blok: Rechts · Oppositie
- Stemt voor bij 61% van de moties (gemiddelde van alle fracties 64%)
- 65% van de zelf ingediende moties aangenomen
- Stemt het vaakst hetzelfde als SGP (78%) en Lid Keijzer (77%)
- Aanwezigheid: 95% t/m 5 nov 2026 (presentielijst bij opening)
- Groep Markuszower7
Groep Markuszower 7 zetels

Blok: Rechts · Oppositie
- Stemt voor bij 65% van de moties (gemiddelde van alle fracties 64%)
- 33% van de zelf ingediende moties aangenomen
- Stemt het vaakst hetzelfde als PVV (78%) en BBB (77%)
- Aanwezigheid: 91% t/m 5 nov 2026 (presentielijst bij opening)
Stemprofiel van Groep MarkuszowerPartijpagina van Groep Markuszower
- PVV19
PVV Partij voor de Vrijheid · 19 zetels

Blok: Rechts · Oppositie
- Stemt voor bij 63% van de moties (gemiddelde van alle fracties 64%)
- 26% van de zelf ingediende moties aangenomen
- Stemt het vaakst hetzelfde als Groep Markuszower (78%) en FVD (75%)
- Aanwezigheid: 92% t/m 5 nov 2026 (presentielijst bij opening)
- FVD7
FVD Forum voor Democratie · 7 zetels
Blok: Rechts · Oppositie
- Stemt voor bij 61% van de moties (gemiddelde van alle fracties 64%)
- 11% van de zelf ingediende moties aangenomen
- Stemt het vaakst hetzelfde als PVV (75%) en Groep Markuszower (74%)
- Aanwezigheid: 82% t/m 5 nov 2026 (presentielijst bij opening)
Wijs een partij aan voor haar stemgedrag, of kies er een in de lijst.
Cijfers als tabel
| Fractie | Blok | Coalitie | Zetels | Stemt voor | Zelf ingediend aangenomen | Vaakst hetzelfde als | Aanwezigheid | Stemprofiel |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| SP | Links | Oppositie | 3 | 69% | 36% | PvdD (86%) en PRO (84%) | 94% t/m 5 nov 2026 | Stemprofiel van SP |
| PvdD | Links | Oppositie | 3 | 60% | 42% | PRO (87%) en SP (86%) | 92% t/m 5 nov 2026 | Stemprofiel van PvdD |
| PRO | Links | Oppositie | 20 | 65% | 69% | Volt (89%) en PvdD (87%) | 96% t/m 5 nov 2026 | Stemprofiel van PRO |
| DENK | Links | Oppositie | 3 | 73% | 35% | Volt (83%) en SP (82%) | 93% t/m 5 nov 2026 | Stemprofiel van DENK |
| Volt | Links | Oppositie | 1 | 67% | 47% | PRO (89%) en DENK (83%) | 96% t/m 5 nov 2026 | Stemprofiel van Volt |
| D66 | Midden | Coalitie | 26 | 56% | 97% | CDA (89%) en VVD (84%) | 97% t/m 5 nov 2026 | Stemprofiel van D66 |
| ChristenUnie | Midden | Oppositie | 3 | 69% | 92% | 50PLUS (80%) en CDA (79%) | 95% t/m 5 nov 2026 | Stemprofiel van ChristenUnie |
| CDA | Midden | Coalitie | 18 | 53% | 98% | VVD (90%) en D66 (89%) | 98% t/m 5 nov 2026 | Stemprofiel van CDA |
| 50PLUS | Midden | Oppositie | 2 | 75% | 76% | ChristenUnie (80%) en CDA (75%) | 94% t/m 5 nov 2026 | Stemprofiel van 50PLUS |
| BBB | Rechts | Oppositie | 3 | 72% | 45% | Lid Keijzer (78%) en SGP (77%) | 90% t/m 5 nov 2026 | Stemprofiel van BBB |
| Lid Keijzer | Rechts | Oppositie | 1 | 64% | 37% | SGP (79%) en BBB (78%) | 94% t/m 5 nov 2026 | Stemprofiel van Lid Keijzer |
| VVD | Rechts | Coalitie | 22 | 54% | 93% | CDA (90%) en D66 (84%) | 94% t/m 5 nov 2026 | Stemprofiel van VVD |
| SGP | Rechts | Oppositie | 3 | 66% | 73% | Lid Keijzer (79%) en JA21 (78%) | 94% t/m 5 nov 2026 | Stemprofiel van SGP |
| JA21 | Rechts | Oppositie | 9 | 61% | 65% | SGP (78%) en Lid Keijzer (77%) | 95% t/m 5 nov 2026 | Stemprofiel van JA21 |
| Groep Markuszower | Rechts | Oppositie | 7 | 65% | 33% | PVV (78%) en BBB (77%) | 91% t/m 5 nov 2026 | Stemprofiel van Groep Markuszower |
| PVV | Rechts | Oppositie | 19 | 63% | 26% | Groep Markuszower (78%) en FVD (75%) | 92% t/m 5 nov 2026 | Stemprofiel van PVV |
| FVD | Rechts | Oppositie | 7 | 61% | 11% | PVV (75%) en Groep Markuszower (74%) | 82% t/m 5 nov 2026 | Stemprofiel van FVD |
| Totaal Links | 30 | |||||||
| Totaal Midden | 49 | |||||||
| Totaal Rechts | 71 | |||||||
| Totaal coalitie (Kabinet-Jetten) | 66 | |||||||
| Totaal oppositie | 84 | |||||||
- Stemt voor: bij hoeveel moties met een onderwerp de fractie voor stemde, van de moties waarover is gestemd en waarbij ze voor of tegen stemde. Het gemiddelde van alle fracties is 64%.
- Zelf ingediend aangenomen: van de moties die de fractie zelf indiende en waarover is gestemd.
- Vaakst hetzelfde als: de twee fracties die het vaakst hetzelfde stemden, bij moties waarop beide voor of tegen stemden.
- Aanwezigheid: de presentielijst bij de opening van de plenaire vergadering, gewogen naar zetels.
- Blok en coalitie: de indeling in Links, Midden en Rechts is onze eigen indeling. De coalitie is het Kabinet-Jetten, sinds 23 februari 2026.
Wat is een motie?
Een motie is een verzoek van Kamerleden, meestal aan het kabinet: om iets te onderzoeken, te regelen of juist niet te doen. Daarna stemt de hele Kamer erover. Een aangenomen motie is een duidelijke wens van de Kamer, maar geen wet.
Aanwezigheid in de Kamer
Hoe vaak een Kamerlid op de presentielijst stond bij de opening van een vergadering, t/m 5 nov 2026Meest aanwezig t/m 5 nov 2026
26 Kamerleden waren bij elke vergadering aanwezig
- PRO1
- D667
- CDA3
- VVD9
- JA211
- PVV4
- FVD1
Minst aanwezig t/m 5 nov 2026
- 1Frederik Jansen FVDtot 12 mei 202648%
- 2Thierry Aartsen VVDtot 22 feb 202656%
- 3Martin Bosma PVV61%
- 3Dion Graus PVV61%
- 5Dilan Yeşilgöz-Zegerius VVDtot 22 feb 202666%
Het zegt niet waarom iemand er niet was.
Deze Kamer in cijfers
Nieuwste moties met uitslag
- 78 voor, 72 tegen2026Z23839
- 121 voor, 29 tegen2026Z23823
- 147 voor, 3 tegen2026Z23821
- 90 voor, 60 tegen2026Z23777
- 32 voor, 118 tegen2026Z23768
- 104 voor, 46 tegen2026Z23629
Partijen
Fracties in de Kamer nu, op zetelsOnderwerpen
Aantal moties per hoofdonderwerp- Wonen184
- Zorg615
- Onderwijs & wetenschap304
- Werk, inkomen & pensioen302
- Economie & ondernemen174
- Belastingen & overheidsfinanciën252
- Klimaat & energie495
- Landbouw, natuur & stikstof350
- Verkeer, vervoer & water298
- Migratie & asiel265
- Justitie & veiligheid401
- Defensie243
- Buitenland & ontwikkelingssamenwerking490
- Europa153
- Democratie & bestuur158
- Digitalisering & privacy109
- Samenleving & emancipatie116
- Cultuur, media & sport56
- Overig2
Zonder onderwerp: 21 moties. Die wachten nog op de indeling of hebben geen leesbare motietekst.
Waar dienen partijen moties over in?
Partijen van links naar rechts. Hoe voller het vakje, hoe vaker een partij over dit onderwerp indient, vergeleken met de hele Kamer.
- Veel: minstens anderhalf keer zo vaak als gemiddeld in de Kamer, en minstens drie moties
- Gemiddeld: tussen de helft en anderhalf keer zo vaak als gemiddeld
- Weinig: minder dan de helft zo vaak als gemiddeld, maar wel minstens één motie
- Nooit: geen enkele motie over dit onderwerp
| Onderwerp | SP, Socialistische Partij | PvdD, Partij voor de Dieren | PRO, Progressief Nederland | DENK | Volt | D66, Democraten 66 | ChristenUnie | CDA, Christen-Democratisch Appèl | 50PLUS | BBB, BoerBurgerBeweging | Lid Keijzer | VVD, Volkspartij voor Vrijheid en Democratie | SGP, Staatkundig Gereformeerde Partij | JA21 | Groep Markuszower | PVV, Partij voor de Vrijheid | FVD, Forum voor Democratie |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Wonen | 24 van 429 moties, 6%, veel | 4 van 223 moties, 2%, weinig | 22 van 717 moties, 3%, gemiddeld | 6 van 340 moties, 2%, weinig | geen van 106 moties, nooit | 14 van 353 moties, 4%, gemiddeld | 13 van 298 moties, 4%, gemiddeld | 8 van 197 moties, 4%, gemiddeld | geen van 82 moties, nooit | 4 van 328 moties, 1%, weinig | 1 van 34 moties, 3%, gemiddeld | 14 van 295 moties, 5%, gemiddeld | 10 van 223 moties, 4%, gemiddeld | 12 van 477 moties, 3%, gemiddeld | 3 van 145 moties, 2%, gemiddeld | 44 van 513 moties, 9%, veel | 5 van 205 moties, 2%, gemiddeld |
| Zorg | 108 van 429 moties, 25%, veel | 14 van 223 moties, 6%, gemiddeld | 88 van 717 moties, 12%, gemiddeld | 20 van 340 moties, 6%, weinig | geen van 106 moties, nooit | 41 van 353 moties, 12%, gemiddeld | 31 van 298 moties, 10%, gemiddeld | 21 van 197 moties, 11%, gemiddeld | 36 van 82 moties, 44%, veel | 28 van 328 moties, 9%, gemiddeld | 1 van 34 moties, 3%, weinig | 14 van 295 moties, 5%, weinig | 27 van 223 moties, 12%, gemiddeld | 52 van 477 moties, 11%, gemiddeld | 25 van 145 moties, 17%, gemiddeld | 74 van 513 moties, 14%, gemiddeld | 35 van 205 moties, 17%, gemiddeld |
| Onderwijs & wetenschap | 14 van 429 moties, 3%, gemiddeld | 4 van 223 moties, 2%, weinig | 67 van 717 moties, 9%, veel | 23 van 340 moties, 7%, gemiddeld | 4 van 106 moties, 4%, gemiddeld | 33 van 353 moties, 9%, veel | 18 van 298 moties, 6%, gemiddeld | 10 van 197 moties, 5%, gemiddeld | 1 van 82 moties, 1%, weinig | 11 van 328 moties, 3%, gemiddeld | 2 van 34 moties, 6%, gemiddeld | 14 van 295 moties, 5%, gemiddeld | 14 van 223 moties, 6%, gemiddeld | 29 van 477 moties, 6%, gemiddeld | 14 van 145 moties, 10%, veel | 30 van 513 moties, 6%, gemiddeld | 16 van 205 moties, 8%, gemiddeld |
| Werk, inkomen & pensioen | 38 van 429 moties, 9%, gemiddeld | 1 van 223 moties, < 1%, weinig | 64 van 717 moties, 9%, gemiddeld | 17 van 340 moties, 5%, gemiddeld | 10 van 106 moties, 9%, veel | 20 van 353 moties, 6%, gemiddeld | 18 van 298 moties, 6%, gemiddeld | 15 van 197 moties, 8%, gemiddeld | 16 van 82 moties, 20%, veel | 11 van 328 moties, 3%, gemiddeld | 1 van 34 moties, 3%, weinig | 20 van 295 moties, 7%, gemiddeld | 15 van 223 moties, 7%, gemiddeld | 16 van 477 moties, 3%, gemiddeld | 8 van 145 moties, 6%, gemiddeld | 18 van 513 moties, 4%, gemiddeld | 14 van 205 moties, 7%, gemiddeld |
| Economie & ondernemen | 7 van 429 moties, 2%, weinig | 6 van 223 moties, 3%, gemiddeld | 28 van 717 moties, 4%, gemiddeld | 4 van 340 moties, 1%, weinig | 10 van 106 moties, 9%, veel | 5 van 353 moties, 1%, weinig | 10 van 298 moties, 3%, gemiddeld | 15 van 197 moties, 8%, veel | 2 van 82 moties, 2%, gemiddeld | 14 van 328 moties, 4%, gemiddeld | geen van 34 moties, nooit | 17 van 295 moties, 6%, veel | 11 van 223 moties, 5%, gemiddeld | 17 van 477 moties, 4%, gemiddeld | 2 van 145 moties, 1%, weinig | 11 van 513 moties, 2%, gemiddeld | 15 van 205 moties, 7%, veel |
| Belastingen & overheidsfinanciën | 23 van 429 moties, 5%, gemiddeld | 7 van 223 moties, 3%, gemiddeld | 28 van 717 moties, 4%, gemiddeld | 10 van 340 moties, 3%, gemiddeld | 8 van 106 moties, 8%, gemiddeld | 8 van 353 moties, 2%, weinig | 23 van 298 moties, 8%, veel | 11 van 197 moties, 6%, gemiddeld | 3 van 82 moties, 4%, gemiddeld | 13 van 328 moties, 4%, gemiddeld | 2 van 34 moties, 6%, gemiddeld | 17 van 295 moties, 6%, gemiddeld | 12 van 223 moties, 5%, gemiddeld | 24 van 477 moties, 5%, gemiddeld | 14 van 145 moties, 10%, veel | 26 van 513 moties, 5%, gemiddeld | 23 van 205 moties, 11%, veel |
| Klimaat & energie | 25 van 429 moties, 6%, gemiddeld | 54 van 223 moties, 24%, veel | 95 van 717 moties, 13%, gemiddeld | 14 van 340 moties, 4%, weinig | 8 van 106 moties, 8%, gemiddeld | 44 van 353 moties, 12%, gemiddeld | 33 van 298 moties, 11%, gemiddeld | 20 van 197 moties, 10%, gemiddeld | 2 van 82 moties, 2%, weinig | 22 van 328 moties, 7%, gemiddeld | 1 van 34 moties, 3%, weinig | 33 van 295 moties, 11%, gemiddeld | 16 van 223 moties, 7%, gemiddeld | 74 van 477 moties, 16%, veel | 8 van 145 moties, 6%, gemiddeld | 26 van 513 moties, 5%, gemiddeld | 20 van 205 moties, 10%, gemiddeld |
| Landbouw, natuur & stikstof | 15 van 429 moties, 3%, weinig | 48 van 223 moties, 22%, veel | 26 van 717 moties, 4%, gemiddeld | geen van 340 moties, nooit | 3 van 106 moties, 3%, weinig | 22 van 353 moties, 6%, gemiddeld | 16 van 298 moties, 5%, gemiddeld | 10 van 197 moties, 5%, gemiddeld | geen van 82 moties, nooit | 94 van 328 moties, 29%, veel | 3 van 34 moties, 9%, gemiddeld | 12 van 295 moties, 4%, gemiddeld | 16 van 223 moties, 7%, gemiddeld | 24 van 477 moties, 5%, gemiddeld | 9 van 145 moties, 6%, gemiddeld | 42 van 513 moties, 8%, gemiddeld | 10 van 205 moties, 5%, gemiddeld |
| Verkeer, vervoer & water | 7 van 429 moties, 2%, weinig | 29 van 223 moties, 13%, veel | 47 van 717 moties, 7%, gemiddeld | 23 van 340 moties, 7%, gemiddeld | geen van 106 moties, nooit | 21 van 353 moties, 6%, gemiddeld | 18 van 298 moties, 6%, gemiddeld | 10 van 197 moties, 5%, gemiddeld | 2 van 82 moties, 2%, weinig | 40 van 328 moties, 12%, veel | 1 van 34 moties, 3%, weinig | 20 van 295 moties, 7%, gemiddeld | 14 van 223 moties, 6%, gemiddeld | 27 van 477 moties, 6%, gemiddeld | 11 van 145 moties, 8%, gemiddeld | 26 van 513 moties, 5%, gemiddeld | 2 van 205 moties, 1%, weinig |
| Migratie & asiel | 7 van 429 moties, 2%, weinig | geen van 223 moties, nooit | 23 van 717 moties, 3%, gemiddeld | 9 van 340 moties, 3%, weinig | 4 van 106 moties, 4%, gemiddeld | 8 van 353 moties, 2%, weinig | 17 van 298 moties, 6%, gemiddeld | 7 van 197 moties, 4%, gemiddeld | 2 van 82 moties, 2%, weinig | 14 van 328 moties, 4%, gemiddeld | 4 van 34 moties, 12%, veel | 13 van 295 moties, 4%, gemiddeld | 15 van 223 moties, 7%, gemiddeld | 48 van 477 moties, 10%, veel | 11 van 145 moties, 8%, gemiddeld | 62 van 513 moties, 12%, veel | 21 van 205 moties, 10%, veel |
| Justitie & veiligheid | 18 van 429 moties, 4%, gemiddeld | 6 van 223 moties, 3%, weinig | 45 van 717 moties, 6%, gemiddeld | 35 van 340 moties, 10%, gemiddeld | geen van 106 moties, nooit | 26 van 353 moties, 7%, gemiddeld | 22 van 298 moties, 7%, gemiddeld | 26 van 197 moties, 13%, veel | 5 van 82 moties, 6%, gemiddeld | 19 van 328 moties, 6%, gemiddeld | 6 van 34 moties, 18%, veel | 44 van 295 moties, 15%, veel | 14 van 223 moties, 6%, gemiddeld | 53 van 477 moties, 11%, gemiddeld | 18 van 145 moties, 12%, veel | 61 van 513 moties, 12%, gemiddeld | 3 van 205 moties, 1%, weinig |
| Defensie | 33 van 429 moties, 8%, veel | 6 van 223 moties, 3%, gemiddeld | 25 van 717 moties, 3%, gemiddeld | 22 van 340 moties, 6%, gemiddeld | 13 van 106 moties, 12%, veel | 26 van 353 moties, 7%, veel | 7 van 298 moties, 2%, weinig | 9 van 197 moties, 5%, gemiddeld | 2 van 82 moties, 2%, weinig | 4 van 328 moties, 1%, weinig | 5 van 34 moties, 15%, veel | 21 van 295 moties, 7%, gemiddeld | 12 van 223 moties, 5%, gemiddeld | 15 van 477 moties, 3%, gemiddeld | 8 van 145 moties, 6%, gemiddeld | 29 van 513 moties, 6%, gemiddeld | 6 van 205 moties, 3%, gemiddeld |
| Buitenland & ontwikkelingssamenwerking | 83 van 429 moties, 19%, veel | 25 van 223 moties, 11%, gemiddeld | 62 van 717 moties, 9%, gemiddeld | 104 van 340 moties, 31%, veel | 18 van 106 moties, 17%, veel | 31 van 353 moties, 9%, gemiddeld | 37 van 298 moties, 12%, gemiddeld | 13 van 197 moties, 7%, gemiddeld | 1 van 82 moties, 1%, weinig | 4 van 328 moties, 1%, weinig | geen van 34 moties, nooit | 29 van 295 moties, 10%, gemiddeld | 22 van 223 moties, 10%, gemiddeld | 26 van 477 moties, 5%, gemiddeld | 4 van 145 moties, 3%, weinig | 16 van 513 moties, 3%, weinig | 15 van 205 moties, 7%, gemiddeld |
| Europa | 6 van 429 moties, 1%, weinig | 9 van 223 moties, 4%, gemiddeld | 19 van 717 moties, 3%, gemiddeld | 7 van 340 moties, 2%, gemiddeld | 13 van 106 moties, 12%, veel | 19 van 353 moties, 5%, veel | 4 van 298 moties, 1%, weinig | 4 van 197 moties, 2%, gemiddeld | 2 van 82 moties, 2%, gemiddeld | 8 van 328 moties, 2%, gemiddeld | 3 van 34 moties, 9%, veel | 10 van 295 moties, 3%, gemiddeld | 3 van 223 moties, 1%, weinig | 24 van 477 moties, 5%, veel | 2 van 145 moties, 1%, weinig | 11 van 513 moties, 2%, gemiddeld | 9 van 205 moties, 4%, gemiddeld |
| Democratie & bestuur | 7 van 429 moties, 2%, gemiddeld | 6 van 223 moties, 3%, gemiddeld | 18 van 717 moties, 3%, gemiddeld | 6 van 340 moties, 2%, gemiddeld | 3 van 106 moties, 3%, gemiddeld | 11 van 353 moties, 3%, gemiddeld | 16 van 298 moties, 5%, veel | 6 van 197 moties, 3%, gemiddeld | 5 van 82 moties, 6%, veel | 25 van 328 moties, 8%, veel | 3 van 34 moties, 9%, veel | 4 van 295 moties, 1%, weinig | 9 van 223 moties, 4%, gemiddeld | 10 van 477 moties, 2%, gemiddeld | 6 van 145 moties, 4%, gemiddeld | 18 van 513 moties, 4%, gemiddeld | 5 van 205 moties, 2%, gemiddeld |
| Digitalisering & privacy | 4 van 429 moties, 1%, weinig | 2 van 223 moties, 1%, weinig | 31 van 717 moties, 4%, veel | 4 van 340 moties, 1%, gemiddeld | 11 van 106 moties, 10%, veel | 13 van 353 moties, 4%, veel | 4 van 298 moties, 1%, gemiddeld | 5 van 197 moties, 3%, gemiddeld | 2 van 82 moties, 2%, gemiddeld | 3 van 328 moties, 1%, weinig | geen van 34 moties, nooit | 5 van 295 moties, 2%, gemiddeld | 4 van 223 moties, 2%, gemiddeld | 14 van 477 moties, 3%, gemiddeld | 1 van 145 moties, 1%, weinig | 2 van 513 moties, < 1%, weinig | 4 van 205 moties, 2%, gemiddeld |
| Samenleving & emancipatie | 6 van 429 moties, 1%, gemiddeld | 2 van 223 moties, 1%, weinig | 13 van 717 moties, 2%, gemiddeld | 36 van 340 moties, 11%, veel | geen van 106 moties, nooit | 10 van 353 moties, 3%, gemiddeld | 7 van 298 moties, 2%, gemiddeld | 2 van 197 moties, 1%, weinig | geen van 82 moties, nooit | 7 van 328 moties, 2%, gemiddeld | 1 van 34 moties, 3%, gemiddeld | 4 van 295 moties, 1%, gemiddeld | 7 van 223 moties, 3%, gemiddeld | 10 van 477 moties, 2%, gemiddeld | geen van 145 moties, nooit | 11 van 513 moties, 2%, gemiddeld | geen van 205 moties, nooit |
| Cultuur, media & sport | 4 van 429 moties, 1%, gemiddeld | geen van 223 moties, nooit | 16 van 717 moties, 2%, veel | geen van 340 moties, nooit | 1 van 106 moties, 1%, gemiddeld | 1 van 353 moties, < 1%, weinig | 4 van 298 moties, 1%, gemiddeld | 5 van 197 moties, 3%, veel | 1 van 82 moties, 1%, gemiddeld | 7 van 328 moties, 2%, veel | geen van 34 moties, nooit | 4 van 295 moties, 1%, gemiddeld | 2 van 223 moties, 1%, gemiddeld | 2 van 477 moties, < 1%, weinig | 1 van 145 moties, 1%, gemiddeld | 6 van 513 moties, 1%, gemiddeld | 2 van 205 moties, 1%, gemiddeld |
| Moties die de partij zelf indiende | 429 | 223 | 717 | 340 | 106 | 353 | 298 | 197 | 82 | 328 | 34 | 295 | 223 | 477 | 145 | 513 | 205 |
De lengte van de balk laat het niveau zien, niet het percentage.
Telt de moties die een partij zelf indiende, sinds 12 november 2025. Kleine partijen dienen weinig moties in; daar zegt één motie meer.