Partij · 9 zetels
JA21: Stemgedrag
Hoe JA21 stemt en moties indient, berekend uit de stemmingen en de moties, zonder AI.
Wat valt op bij JA21 zelf
De onderwerpen waar JA21 duidelijk anders stemt dan JA21 gewoonlijk doet: het verschil is minstens 15 procentpunt.- Bij Buitenland & ontwikkelingssamenwerking stemt JA21 bij 42 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 61 van de 100. De hele Kamer: 57 van de 100.Gebaseerd op 462 moties over dit onderwerp
- Bij Justitie & veiligheid stemt JA21 bij 79 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 61 van de 100. De hele Kamer: 64 van de 100.Gebaseerd op 382 moties over dit onderwerp
- Bij Migratie & asiel stemt JA21 bij 78 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 61 van de 100. De hele Kamer: 50 van de 100.Gebaseerd op 251 moties over dit onderwerp
Waar JA21 het meest verschilt van de Kamer
De onderwerpen met het grootste verschil tussen JA21 en de hele Kamer, bij minstens 15 moties waarover JA21 voor of tegen stemde.- Bij Migratie & asiel stemt JA21 bij 78 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 61 van de 100. De hele Kamer: 50 van de 100. JA21 stemt hier dus vaker voor dan de hele Kamer.Gebaseerd op 251 moties over dit onderwerp
- Bij Digitalisering & privacy stemt JA21 bij 59 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 61 van de 100. De hele Kamer: 79 van de 100. JA21 stemt hier dus vaker tegen dan de hele Kamer.Gebaseerd op 100 moties over dit onderwerp
- Bij Buitenland & ontwikkelingssamenwerking stemt JA21 bij 42 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 61 van de 100. De hele Kamer: 57 van de 100. JA21 stemt hier dus vaker tegen dan de hele Kamer.Gebaseerd op 462 moties over dit onderwerp
- Bij Justitie & veiligheid stemt JA21 bij 79 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 61 van de 100. De hele Kamer: 64 van de 100. JA21 stemt hier dus vaker voor dan de hele Kamer.Gebaseerd op 382 moties over dit onderwerp
- Bij Landbouw, natuur & stikstof stemt JA21 bij 70 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 61 van de 100. De hele Kamer: 57 van de 100. JA21 stemt hier dus vaker voor dan de hele Kamer.Gebaseerd op 315 moties over dit onderwerp
Zo lees je deze twee lijsten. "Bij 78 van de 100 moties" betekent: van elke 100 moties over dit onderwerp stemt JA21 bij 78 voor. "Gewoonlijk" is hoe vaak JA21 bij alle onderwerpen samen voor stemt. "De hele Kamer" telt alle partijen mee, naar het aantal zetels. Meer over hoe we rekenen staat bij Hoe werkt deze site.
In het algemeen
- Stemt voor
- 61% van de moties (gemiddelde van alle fracties 64%, op basis van 4.567 stemmingen).
- Aangenomen
- 65% van de zelf ingediende moties waarover is gestemd (285 van 440). Van alle ingediende moties waarover is gestemd: 58%.
- Meeste eigen moties over
- Klimaat & energie (74 moties, 15%), Justitie & veiligheid (53 moties, 11%) en Zorg (52 moties, 11%).
- Stemt het vaakst hetzelfde als
- SGP (78%), Lid Keijzer (77%) en BBB (76%).
- Stemt het minst vaak hetzelfde als
- PvdD (38%), PRO (44%) en SP (45%).
- Niet deelgenomen
- 1 van de 4.583 moties met uitslag (< 1%).
- Leden stemden verschillend
- Bij 3 moties.
- Nipte stemmingen
- Had bij 114 nipte stemmingen de uitslag kunnen omdraaien. Nipt beslist
- Ontraden moties
- Stemde voor 42% van de moties die het kabinet ontried (695 van 1.670). Kamer tegen kabinet
Wat valt op bij het indienen
Relatief veel of weinig moties over een onderwerp, naast het aandeel van de hele Kamer.- Dient relatief veel moties in over Migratie & asiel: 10% van de eigen moties (de hele Kamer: 5%).
Wat niet opvalt
Onderwerpen waar JA21 minder dan 5 procentpunt afwijkt van wat JA21 gewoonlijk doet.- Bij Wonen stemt JA21 bij 64 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 61 van de 100. De hele Kamer: 66 van de 100.Gebaseerd op 169 moties over dit onderwerp
- Bij Zorg stemt JA21 bij 63 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 61 van de 100. De hele Kamer: 63 van de 100.Gebaseerd op 577 moties over dit onderwerp
- Bij Onderwijs & wetenschap stemt JA21 bij 64 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 61 van de 100. De hele Kamer: 62 van de 100.Gebaseerd op 270 moties over dit onderwerp
- Bij Werk, inkomen & pensioen stemt JA21 bij 60 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 61 van de 100. De hele Kamer: 65 van de 100.Gebaseerd op 279 moties over dit onderwerp
- Bij Belastingen & overheidsfinanciën stemt JA21 bij 60 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 61 van de 100. De hele Kamer: 52 van de 100.Gebaseerd op 230 moties over dit onderwerp
- Bij Democratie & bestuur stemt JA21 bij 64 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 61 van de 100. De hele Kamer: 58 van de 100.Gebaseerd op 134 moties over dit onderwerp
- Bij Digitalisering & privacy stemt JA21 bij 59 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 61 van de 100. De hele Kamer: 79 van de 100.Gebaseerd op 100 moties over dit onderwerp
- Bij Cultuur, media & sport stemt JA21 bij 61 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 61 van de 100. De hele Kamer: 59 van de 100.Gebaseerd op 44 moties over dit onderwerp
Bij 7 onderwerpen ligt het verschil tussen de drempels. Daar doen we geen uitspraak; de cijfers staan in de tabel hieronder.
Te weinig moties
- Overig: te weinig moties om iets te zeggen (2 moties waarop JA21 voor of tegen stemde).
% voor per onderwerp
Aandeel moties met uitslag waarvoor JA21 stemde, met wat JA21 gewoonlijk doet als streep- Gewoonlijk 61%
Cijfers als tabel
| Onderwerp | Vóór | Stemmingen | % voor | Gewoonlijk |
|---|---|---|---|---|
| Wonen | 108 | 169 | 64% | 61% |
| Zorg | 362 | 577 | 63% | 61% |
| Onderwijs & wetenschap | 172 | 270 | 64% | 61% |
| Werk, inkomen & pensioen | 168 | 279 | 60% | 61% |
| Economie & ondernemen | 85 | 160 | 53% | 61% |
| Belastingen & overheidsfinanciën | 137 | 230 | 60% | 61% |
| Klimaat & energie | 239 | 426 | 56% | 61% |
| Landbouw, natuur & stikstof | 221 | 315 | 70% | 61% |
| Verkeer, vervoer & water | 188 | 278 | 68% | 61% |
| Migratie & asiel | 195 | 251 | 78% | 61% |
| Justitie & veiligheid | 301 | 382 | 79% | 61% |
| Defensie | 128 | 236 | 54% | 61% |
| Buitenland & ontwikkelingssamenwerking | 193 | 462 | 42% | 61% |
| Europa | 81 | 144 | 56% | 61% |
| Democratie & bestuur | 86 | 134 | 64% | 61% |
| Digitalisering & privacy | 59 | 100 | 59% | 61% |
| Samenleving & emancipatie | 51 | 108 | 47% | 61% |
| Cultuur, media & sport | 27 | 44 | 61% | 61% |
Onderwerpen met minder dan 15 stemmingen staan alleen in de tabel.
Per onderwerp
Stemmingen: moties met uitslag waarop JA21 voor of tegen stemde. Verschillen in procentpunten. Meest en minst gelijk: alleen fracties met minstens 15 gezamenlijke stemmingen in het onderwerp.Schuif de tabel opzij voor alle kolommen.
| Onderwerp | Stemmingen | % voor | Gewoonlijk | De hele Kamer | Verschil met gewoonlijk | Opvallend | Meest gelijk | Minst gelijk | Eigen moties |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Wonen | 169 | 64% | 61% | 66% | +3 | nee | FVD 83% | PvdD 28% | 12 |
| Zorg | 577 | 63% | 61% | 63% | +1 | nee | VVD 75% | PvdD 55% | 52 |
| Onderwijs & wetenschap | 270 | 64% | 61% | 62% | +2 | nee | SGP 75% | PvdD 54% | 29 |
| Werk, inkomen & pensioen | 279 | 60% | 61% | 65% | −1 | nee | SGP 81% | PvdD 35% | 16 |
| Economie & ondernemen | 160 | 53% | 61% | 63% | −8 | nee | FVD 73% | PvdD 35% | 17 |
| Belastingen & overheidsfinanciën | 230 | 60% | 61% | 52% | −2 | nee | SGP 80% | PvdD 29% | 24 |
| Klimaat & energie | 426 | 56% | 61% | 58% | −5 | nee | Lid Keijzer 80% | PvdD 25% | 74 |
| Landbouw, natuur & stikstof | 315 | 70% | 61% | 57% | +9 | nee | BBB, SGP 84% | PvdD 23% | 24 |
| Verkeer, vervoer & water | 278 | 68% | 61% | 64% | +6 | nee | Groep Markuszower 79% | PvdD 40% | 27 |
| Migratie & asiel | 251 | 78% | 61% | 50% | +16 | ja (stemmen, indienen) | Groep Markuszower 88% | DENK 15% | 48 |
| Justitie & veiligheid | 382 | 79% | 61% | 64% | +17 | ja (stemmen) | Lid Keijzer 86% | PvdD 48% | 53 |
| Defensie | 236 | 54% | 61% | 61% | −7 | nee | SGP 86% | PvdD 36% | 15 |
| Buitenland & ontwikkelingssamenwerking | 462 | 42% | 61% | 57% | −20 | ja (stemmen) | SGP 85% | PvdD 35% | 26 |
| Europa | 144 | 56% | 61% | 55% | −5 | nee | Lid Keijzer 87% | PRO 28% | 24 |
| Democratie & bestuur | 134 | 64% | 61% | 58% | +3 | nee | BBB 81% | PvdD 59% | 10 |
| Digitalisering & privacy | 100 | 59% | 61% | 79% | −2 | nee | BBB 77% | PvdD 50% | 14 |
| Samenleving & emancipatie | 108 | 47% | 61% | 53% | −14 | nee | BBB 83% | DENK 29% | 10 |
| Cultuur, media & sport | 44 | 61% | 61% | 59% | 0 | nee | PVV 77% | PvdD 52% | 2 |
| Overig | 2 | 50% | 61% | 84% | −11 | te weinig (minder dan 15 stemmingen) | – | – | 1 |
Opvallend of niet wordt bepaald met onafgeronde cijfers; daardoor kan een afgerond verschil van 5 toch onder 'niet opvallend' vallen.