Mijn partijen

Kies de partijen die je volgt. Op de beginpagina staan ze dan bovenaan en bij de partijen krijgen ze een merkje.

Je keuze blijft op dit apparaat. Wij zien niet welke partij je kiest.

Partij · 3 zetels

DENK: Stemgedrag

Hoe DENK stemt en moties indient, berekend uit de stemmingen en de moties, zonder AI.

Wat valt op bij DENK zelf

De onderwerpen waar DENK duidelijk anders stemt dan DENK gewoonlijk doet: het verschil is minstens 15 procentpunt.
  • Bij Migratie & asiel stemt DENK bij 24 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 73 van de 100. De hele Kamer: 50 van de 100.Gebaseerd op 251 moties over dit onderwerp
  • Bij Digitalisering & privacy stemt DENK bij 93 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 73 van de 100. De hele Kamer: 79 van de 100.Gebaseerd op 100 moties over dit onderwerp
  • Bij Landbouw, natuur & stikstof stemt DENK bij 56 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 73 van de 100. De hele Kamer: 57 van de 100.Gebaseerd op 315 moties over dit onderwerp
  • Bij Zorg stemt DENK bij 89 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 73 van de 100. De hele Kamer: 63 van de 100.Gebaseerd op 577 moties over dit onderwerp

Waar DENK het meest verschilt van de Kamer

De onderwerpen met het grootste verschil tussen DENK en de hele Kamer, bij minstens 15 moties waarover DENK voor of tegen stemde.
  • Bij Migratie & asiel stemt DENK bij 24 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 73 van de 100. De hele Kamer: 50 van de 100. DENK stemt hier dus vaker tegen dan de hele Kamer.Gebaseerd op 251 moties over dit onderwerp
  • Bij Buitenland & ontwikkelingssamenwerking stemt DENK bij 83 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 73 van de 100. De hele Kamer: 57 van de 100. DENK stemt hier dus vaker voor dan de hele Kamer.Gebaseerd op 462 moties over dit onderwerp
  • Bij Zorg stemt DENK bij 89 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 73 van de 100. De hele Kamer: 63 van de 100. DENK stemt hier dus vaker voor dan de hele Kamer.Gebaseerd op 577 moties over dit onderwerp
  • Bij Samenleving & emancipatie stemt DENK bij 75 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 73 van de 100. De hele Kamer: 53 van de 100. DENK stemt hier dus vaker voor dan de hele Kamer.Gebaseerd op 109 moties over dit onderwerp
  • Bij Belastingen & overheidsfinanciën stemt DENK bij 73 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 73 van de 100. De hele Kamer: 52 van de 100. DENK stemt hier dus vaker voor dan de hele Kamer.Gebaseerd op 230 moties over dit onderwerp

Zo lees je deze twee lijsten. "Bij 78 van de 100 moties" betekent: van elke 100 moties over dit onderwerp stemt DENK bij 78 voor. "Gewoonlijk" is hoe vaak DENK bij alle onderwerpen samen voor stemt. "De hele Kamer" telt alle partijen mee, naar het aantal zetels. Meer over hoe we rekenen staat bij Hoe werkt deze site.

In het algemeen

Stemt voor
73% van de moties (gemiddelde van alle fracties 64%, op basis van 4.567 stemmingen).
Aangenomen
35% van de zelf ingediende moties waarover is gestemd (116 van 329). Van alle ingediende moties waarover is gestemd: 58%.
Meeste eigen moties over
Buitenland & ontwikkelingssamenwerking (104 moties, 31%), Samenleving & emancipatie (36 moties, 11%) en Justitie & veiligheid (35 moties, 10%).
Stemt het vaakst hetzelfde als
Volt (83%), SP (82%) en PRO (82%).
Stemt het minst vaak hetzelfde als
Groep Markuszower (46%), FVD (46%) en JA21 (48%).
Niet deelgenomen
1 van de 4.583 moties met uitslag (< 1%).
Leden stemden verschillend
Bij geen enkele motie.
Nipte stemmingen
Had bij 102 nipte stemmingen de uitslag kunnen omdraaien. Nipt beslist
Ontraden moties
Stemde voor 60% van de moties die het kabinet ontried (995 van 1.670). Kamer tegen kabinet

Wat valt op bij het indienen

Relatief veel of weinig moties over een onderwerp, naast het aandeel van de hele Kamer.
  • Dient relatief veel moties in over Samenleving & emancipatie: 11% van de eigen moties (de hele Kamer: 2%).
  • Dient relatief veel moties in over Buitenland & ontwikkelingssamenwerking: 31% van de eigen moties (de hele Kamer: 10%).
  • Dient relatief weinig moties in over Landbouw, natuur & stikstof: 0% van de eigen moties (de hele Kamer: 7%).

Wat niet opvalt

Onderwerpen waar DENK minder dan 5 procentpunt afwijkt van wat DENK gewoonlijk doet.
  • Bij Economie & ondernemen stemt DENK bij 73 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 73 van de 100. De hele Kamer: 63 van de 100.Gebaseerd op 160 moties over dit onderwerp
  • Bij Belastingen & overheidsfinanciën stemt DENK bij 73 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 73 van de 100. De hele Kamer: 52 van de 100.Gebaseerd op 230 moties over dit onderwerp
  • Bij Klimaat & energie stemt DENK bij 76 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 73 van de 100. De hele Kamer: 58 van de 100.Gebaseerd op 425 moties over dit onderwerp
  • Bij Verkeer, vervoer & water stemt DENK bij 75 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 73 van de 100. De hele Kamer: 64 van de 100.Gebaseerd op 278 moties over dit onderwerp
  • Bij Defensie stemt DENK bij 72 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 73 van de 100. De hele Kamer: 61 van de 100.Gebaseerd op 236 moties over dit onderwerp
  • Bij Samenleving & emancipatie stemt DENK bij 75 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 73 van de 100. De hele Kamer: 53 van de 100.Gebaseerd op 109 moties over dit onderwerp
  • Bij Cultuur, media & sport stemt DENK bij 73 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 73 van de 100. De hele Kamer: 59 van de 100.Gebaseerd op 44 moties over dit onderwerp

Bij 7 onderwerpen ligt het verschil tussen de drempels. Daar doen we geen uitspraak; de cijfers staan in de tabel hieronder.

Te weinig moties

  • Overig: te weinig moties om iets te zeggen (2 moties waarop DENK voor of tegen stemde).

% voor per onderwerp

Aandeel moties met uitslag waarvoor DENK stemde, met wat DENK gewoonlijk doet als streep
  • Gewoonlijk 73%
Wonen80%169 stemmingen
Zorg89%577 stemmingen
Onderwijs & wetenschap79%270 stemmingen
Werk, inkomen & pensioen83%279 stemmingen
Economie & ondernemen73%160 stemmingen
Klimaat & energie76%425 stemmingen
Landbouw, natuur & stikstof56%315 stemmingen
Verkeer, vervoer & water75%278 stemmingen
Migratie & asiel24%251 stemmingen
Justitie & veiligheid63%382 stemmingen
Defensie72%236 stemmingen
Europa60%144 stemmingen
Democratie & bestuur61%134 stemmingen
Digitalisering & privacy93%100 stemmingen
Samenleving & emancipatie75%109 stemmingen
Cultuur, media & sport73%44 stemmingen
Cijfers als tabel
OnderwerpVóórStemmingen% voorGewoonlijk
Wonen13616980%73%
Zorg51557789%73%
Onderwijs & wetenschap21227079%73%
Werk, inkomen & pensioen23227983%73%
Economie & ondernemen11716073%73%
Belastingen & overheidsfinanciën16923073%73%
Klimaat & energie32142576%73%
Landbouw, natuur & stikstof17531556%73%
Verkeer, vervoer & water20927875%73%
Migratie & asiel6025124%73%
Justitie & veiligheid24038263%73%
Defensie16923672%73%
Buitenland & ontwikkelingssamenwerking38546283%73%
Europa8614460%73%
Democratie & bestuur8213461%73%
Digitalisering & privacy9310093%73%
Samenleving & emancipatie8210975%73%
Cultuur, media & sport324473%73%

Onderwerpen met minder dan 15 stemmingen staan alleen in de tabel.

Per onderwerp

Stemmingen: moties met uitslag waarop DENK voor of tegen stemde. Verschillen in procentpunten. Meest en minst gelijk: alleen fracties met minstens 15 gezamenlijke stemmingen in het onderwerp.

Schuif de tabel opzij voor alle kolommen.

Stemgedrag per onderwerp
OnderwerpStemmingen% voorGewoonlijkDe hele KamerVerschil met gewoonlijkOpvallendMeest gelijkMinst gelijkEigen moties
Wonen16980%73%66%+8neePRO 82%FVD 46%6
Zorg57789%73%63%+17ja (stemmen)SP 85%VVD 47%20
Onderwijs & wetenschap27079%73%62%+6neeVolt 89%Groep Markuszower 39%23
Werk, inkomen & pensioen27983%73%65%+11neeSP 84%JA21 50%17
Economie & ondernemen16073%73%63%0neeSP 78%JA21 44%4
Belastingen & overheidsfinanciën23073%73%52%+1neeSP 83%JA21 43%10
Klimaat & energie42576%73%58%+3nee50PLUS 82%FVD 40%14
Landbouw, natuur & stikstof31556%73%57%−17ja (stemmen, indienen)Volt 84%FVD 27%0
Verkeer, vervoer & water27875%73%64%+3nee50PLUS 77%PvdD 56%23
Migratie & asiel25124%73%50%−49ja (stemmen)PvdD 94%PVV 8%9
Justitie & veiligheid38263%73%64%−10neePvdD 89%PVV 34%35
Defensie23672%73%61%−1neePRO 83%PVV 44%22
Buitenland & ontwikkelingssamenwerking46283%73%57%+11ja (indienen)SP 93%Groep Markuszower 20%104
Europa14460%73%55%−13neeVolt 86%FVD 28%7
Democratie & bestuur13461%73%58%−11neeVolt 88%FVD, PVV 49%6
Digitalisering & privacy10093%73%79%+20ja (stemmen)50PLUS 97%JA21 55%4
Samenleving & emancipatie10975%73%53%+3ja (indienen)PvdD 90%FVD 27%36
Cultuur, media & sport4473%73%59%0neePRO, Volt 93%Groep Markuszower, PVV 48%0
Overig2100%73%84%+27te weinig (minder dan 15 stemmingen)––0

Opvallend of niet wordt bepaald met onafgeronde cijfers; daardoor kan een afgerond verschil van 5 toch onder 'niet opvallend' vallen.

Verder