Partij · 7 zetels
Groep Markuszower: Stemgedrag
Hoe Groep Markuszower stemt en moties indient, berekend uit de stemmingen en de moties, zonder AI.
Groep Markuszower is op 20 januari 2026 afgesplitst van de PVV. Meer over de fractiewijziging
Wat valt op bij Groep Markuszower zelf
De onderwerpen waar Groep Markuszower duidelijk anders stemt dan Groep Markuszower gewoonlijk doet: het verschil is minstens 15 procentpunt.- Bij Buitenland & ontwikkelingssamenwerking stemt Groep Markuszower bij 33 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 65 van de 100. De hele Kamer: 57 van de 100.Gebaseerd op 375 moties over dit onderwerp
- Bij Samenleving & emancipatie stemt Groep Markuszower bij 45 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 65 van de 100. De hele Kamer: 53 van de 100.Gebaseerd op 105 moties over dit onderwerp
- Bij Justitie & veiligheid stemt Groep Markuszower bij 81 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 65 van de 100. De hele Kamer: 64 van de 100.Gebaseerd op 368 moties over dit onderwerp
- Bij Belastingen & overheidsfinanciën stemt Groep Markuszower bij 80 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 65 van de 100. De hele Kamer: 52 van de 100.Gebaseerd op 200 moties over dit onderwerp
Waar Groep Markuszower het meest verschilt van de Kamer
De onderwerpen met het grootste verschil tussen Groep Markuszower en de hele Kamer, bij minstens 15 moties waarover Groep Markuszower voor of tegen stemde.- Bij Migratie & asiel stemt Groep Markuszower bij 79 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 65 van de 100. De hele Kamer: 50 van de 100. Groep Markuszower stemt hier dus vaker voor dan de hele Kamer.Gebaseerd op 225 moties over dit onderwerp
- Bij Belastingen & overheidsfinanciën stemt Groep Markuszower bij 80 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 65 van de 100. De hele Kamer: 52 van de 100. Groep Markuszower stemt hier dus vaker voor dan de hele Kamer.Gebaseerd op 200 moties over dit onderwerp
- Bij Buitenland & ontwikkelingssamenwerking stemt Groep Markuszower bij 33 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 65 van de 100. De hele Kamer: 57 van de 100. Groep Markuszower stemt hier dus vaker tegen dan de hele Kamer.Gebaseerd op 375 moties over dit onderwerp
- Bij Justitie & veiligheid stemt Groep Markuszower bij 81 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 65 van de 100. De hele Kamer: 64 van de 100. Groep Markuszower stemt hier dus vaker voor dan de hele Kamer.Gebaseerd op 368 moties over dit onderwerp
- Bij Cultuur, media & sport stemt Groep Markuszower bij 70 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 65 van de 100. De hele Kamer: 59 van de 100. Groep Markuszower stemt hier dus vaker voor dan de hele Kamer.Gebaseerd op 44 moties over dit onderwerp
Zo lees je deze twee lijsten. "Bij 78 van de 100 moties" betekent: van elke 100 moties over dit onderwerp stemt Groep Markuszower bij 78 voor. "Gewoonlijk" is hoe vaak Groep Markuszower bij alle onderwerpen samen voor stemt. "De hele Kamer" telt alle partijen mee, naar het aantal zetels. Meer over hoe we rekenen staat bij Hoe werkt deze site.
In het algemeen
- Stemt voor
- 65% van de moties (gemiddelde van alle fracties 64%, op basis van 4.159 stemmingen).
- Aangenomen
- 33% van de zelf ingediende moties waarover is gestemd (45 van 135). Van alle ingediende moties waarover is gestemd: 58%.
- Meeste eigen moties over
- Zorg (25 moties, 17%), Justitie & veiligheid (18 moties, 12%) en Onderwijs & wetenschap (14 moties, 10%).
- Stemt het vaakst hetzelfde als
- PVV (78%), BBB (77%) en Lid Keijzer (76%).
- Stemt het minst vaak hetzelfde als
- PvdD (34%), PRO (39%) en Volt (41%).
- Niet deelgenomen
- Geen: de fractie nam deel aan de stemming over alle 4.174 moties met uitslag.
- Leden stemden verschillend
- Bij 1 motie.
- Nipte stemmingen
- Had bij 73 nipte stemmingen de uitslag kunnen omdraaien. Nipt beslist
- Ontraden moties
- Stemde voor 62% van de moties die het kabinet ontried (945 van 1.516). Kamer tegen kabinet
Wat valt op bij het indienen
Relatief veel of weinig moties over een onderwerp, naast het aandeel van de hele Kamer.- Dient relatief veel moties in over Belastingen & overheidsfinanciën: 10% van de eigen moties (de hele Kamer: 5%).
- Dient relatief weinig moties in over Buitenland & ontwikkelingssamenwerking: 3% van de eigen moties (de hele Kamer: 10%).
Wat niet opvalt
Onderwerpen waar Groep Markuszower minder dan 5 procentpunt afwijkt van wat Groep Markuszower gewoonlijk doet.- Bij Zorg stemt Groep Markuszower bij 65 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 65 van de 100. De hele Kamer: 63 van de 100.Gebaseerd op 522 moties over dit onderwerp
- Bij Werk, inkomen & pensioen stemt Groep Markuszower bij 64 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 65 van de 100. De hele Kamer: 65 van de 100.Gebaseerd op 269 moties over dit onderwerp
- Bij Klimaat & energie stemt Groep Markuszower bij 61 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 65 van de 100. De hele Kamer: 58 van de 100.Gebaseerd op 373 moties over dit onderwerp
- Bij Landbouw, natuur & stikstof stemt Groep Markuszower bij 69 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 65 van de 100. De hele Kamer: 57 van de 100.Gebaseerd op 292 moties over dit onderwerp
- Bij Verkeer, vervoer & water stemt Groep Markuszower bij 68 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 65 van de 100. De hele Kamer: 64 van de 100.Gebaseerd op 264 moties over dit onderwerp
- Bij Defensie stemt Groep Markuszower bij 65 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 65 van de 100. De hele Kamer: 61 van de 100.Gebaseerd op 227 moties over dit onderwerp
- Bij Democratie & bestuur stemt Groep Markuszower bij 69 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 65 van de 100. De hele Kamer: 58 van de 100.Gebaseerd op 124 moties over dit onderwerp
Bij 7 onderwerpen ligt het verschil tussen de drempels. Daar doen we geen uitspraak; de cijfers staan in de tabel hieronder.
Te weinig moties
- Overig: te weinig moties om iets te zeggen (2 moties waarop Groep Markuszower voor of tegen stemde).
% voor per onderwerp
Aandeel moties met uitslag waarvoor Groep Markuszower stemde, met wat Groep Markuszower gewoonlijk doet als streep- Gewoonlijk 65%
Cijfers als tabel
| Onderwerp | Vóór | Stemmingen | % voor | Gewoonlijk |
|---|---|---|---|---|
| Wonen | 125 | 167 | 75% | 65% |
| Zorg | 337 | 522 | 65% | 65% |
| Onderwijs & wetenschap | 135 | 241 | 56% | 65% |
| Werk, inkomen & pensioen | 172 | 269 | 64% | 65% |
| Economie & ondernemen | 100 | 142 | 70% | 65% |
| Belastingen & overheidsfinanciën | 160 | 200 | 80% | 65% |
| Klimaat & energie | 227 | 373 | 61% | 65% |
| Landbouw, natuur & stikstof | 201 | 292 | 69% | 65% |
| Verkeer, vervoer & water | 180 | 264 | 68% | 65% |
| Migratie & asiel | 177 | 225 | 79% | 65% |
| Justitie & veiligheid | 299 | 368 | 81% | 65% |
| Defensie | 148 | 227 | 65% | 65% |
| Buitenland & ontwikkelingssamenwerking | 125 | 375 | 33% | 65% |
| Europa | 68 | 126 | 54% | 65% |
| Democratie & bestuur | 85 | 124 | 69% | 65% |
| Digitalisering & privacy | 65 | 93 | 70% | 65% |
| Samenleving & emancipatie | 47 | 105 | 45% | 65% |
| Cultuur, media & sport | 31 | 44 | 70% | 65% |
Onderwerpen met minder dan 15 stemmingen staan alleen in de tabel.
Per onderwerp
Stemmingen: moties met uitslag waarop Groep Markuszower voor of tegen stemde. Verschillen in procentpunten. Meest en minst gelijk: alleen fracties met minstens 15 gezamenlijke stemmingen in het onderwerp.Schuif de tabel opzij voor alle kolommen.
| Onderwerp | Stemmingen | % voor | Gewoonlijk | De hele Kamer | Verschil met gewoonlijk | Opvallend | Meest gelijk | Minst gelijk | Eigen moties |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Wonen | 167 | 75% | 65% | 66% | +10 | nee | PVV 82% | PvdD 42% | 3 |
| Zorg | 522 | 65% | 65% | 63% | 0 | nee | PVV 69% | PvdD, SP 56% | 25 |
| Onderwijs & wetenschap | 241 | 56% | 65% | 62% | −8 | nee | PVV 68% | PvdD 31% | 14 |
| Werk, inkomen & pensioen | 269 | 64% | 65% | 65% | −1 | nee | FVD 73% | PvdD 39% | 8 |
| Economie & ondernemen | 142 | 70% | 65% | 63% | +6 | nee | FVD 75% | PvdD 33% | 2 |
| Belastingen & overheidsfinanciën | 200 | 80% | 65% | 52% | +15 | ja (stemmen, indienen) | BBB 88% | PRO 23% | 14 |
| Klimaat & energie | 373 | 61% | 65% | 58% | −4 | nee | FVD 80% | PvdD 27% | 8 |
| Landbouw, natuur & stikstof | 292 | 69% | 65% | 57% | +4 | nee | BBB 90% | PvdD 13% | 9 |
| Verkeer, vervoer & water | 264 | 68% | 65% | 64% | +4 | nee | PVV 82% | PvdD 37% | 11 |
| Migratie & asiel | 225 | 79% | 65% | 50% | +14 | nee | PVV 91% | DENK 11% | 11 |
| Justitie & veiligheid | 368 | 81% | 65% | 64% | +17 | ja (stemmen) | Lid Keijzer 86% | PvdD 42% | 18 |
| Defensie | 227 | 65% | 65% | 61% | +1 | nee | Lid Keijzer 81% | PvdD 37% | 8 |
| Buitenland & ontwikkelingssamenwerking | 375 | 33% | 65% | 57% | −31 | ja (stemmen, indienen) | PVV 89% | Volt 18% | 4 |
| Europa | 126 | 54% | 65% | 55% | −11 | nee | BBB, FVD, PVV 87% | PRO 18% | 2 |
| Democratie & bestuur | 124 | 69% | 65% | 58% | +4 | nee | BBB 81% | D66 48% | 6 |
| Digitalisering & privacy | 93 | 70% | 65% | 79% | +5 | nee | FVD 80% | PvdD 60% | 1 |
| Samenleving & emancipatie | 105 | 45% | 65% | 53% | −20 | ja (stemmen) | BBB 85% | PvdD 21% | 0 |
| Cultuur, media & sport | 44 | 70% | 65% | 59% | +6 | nee | Lid Keijzer 75% | 50PLUS, CDA, PvdD 43% | 1 |
| Overig | 2 | 50% | 65% | 84% | −15 | te weinig (minder dan 15 stemmingen) | – | – | 0 |
Opvallend of niet wordt bepaald met onafgeronde cijfers; daardoor kan een afgerond verschil van 5 toch onder 'niet opvallend' vallen.