Partij · 7 zetels
Groep Markuszower: Onderwerpen
Groep Markuszower is op 20 januari 2026 afgesplitst van de PVV. Meer over de fractiewijziging
Moties per onderwerp
Uitslag per hoofdonderwerp- Aangenomen
- Verworpen
- Overig (geen uitslag: aangehouden, ingetrokken, vervallen, overgenomen of nog niet gestemd)
Zorg25
Cijfers als tabel
| Onderwerp | Aangenomen | Verworpen | Overig | Totaal |
|---|---|---|---|---|
| Zorg | 10 | 11 | 4 | 25 |
| Justitie & veiligheid | 8 | 10 | 0 | 18 |
| Onderwijs & wetenschap | 5 | 7 | 2 | 14 |
| Belastingen & overheidsfinanciën | 1 | 13 | 0 | 14 |
| Verkeer, vervoer & water | 4 | 5 | 2 | 11 |
| Migratie & asiel | 1 | 9 | 1 | 11 |
| Landbouw, natuur & stikstof | 3 | 6 | 0 | 9 |
| Werk, inkomen & pensioen | 3 | 5 | 0 | 8 |
| Klimaat & energie | 2 | 6 | 0 | 8 |
| Defensie | 2 | 6 | 0 | 8 |
| Democratie & bestuur | 2 | 4 | 0 | 6 |
| Buitenland & ontwikkelingssamenwerking | 1 | 3 | 0 | 4 |
| Wonen | 1 | 2 | 0 | 3 |
| Economie & ondernemen | 1 | 0 | 1 | 2 |
| Europa | 1 | 1 | 0 | 2 |
| Digitalisering & privacy | 0 | 1 | 0 | 1 |
| Cultuur, media & sport | 0 | 1 | 0 | 1 |
| Samenleving & emancipatie | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Overig | 0 | 0 | 0 | 0 |
- Aangenomen
- Verworpen
- Overig (geen uitslag: aangehouden, ingetrokken, vervallen, overgenomen of nog niet gestemd)
Cijfers als tabel
| Onderwerp | Aangenomen | Verworpen | Overig | Totaal |
|---|---|---|---|---|
| Zorg | 23 | 16 | 5 | 44 |
| Justitie & veiligheid | 22 | 17 | 1 | 40 |
| Onderwijs & wetenschap | 12 | 7 | 2 | 21 |
| Landbouw, natuur & stikstof | 10 | 7 | 1 | 18 |
| Democratie & bestuur | 8 | 8 | 1 | 17 |
| Belastingen & overheidsfinanciën | 1 | 14 | 0 | 15 |
| Verkeer, vervoer & water | 7 | 6 | 2 | 15 |
| Klimaat & energie | 7 | 7 | 0 | 14 |
| Migratie & asiel | 2 | 10 | 2 | 14 |
| Defensie | 7 | 6 | 0 | 13 |
| Werk, inkomen & pensioen | 5 | 6 | 0 | 11 |
| Buitenland & ontwikkelingssamenwerking | 2 | 8 | 0 | 10 |
| Wonen | 4 | 3 | 1 | 8 |
| Digitalisering & privacy | 5 | 1 | 0 | 6 |
| Economie & ondernemen | 3 | 1 | 1 | 5 |
| Cultuur, media & sport | 2 | 1 | 0 | 3 |
| Europa | 1 | 1 | 0 | 2 |
| Samenleving & emancipatie | 1 | 0 | 0 | 1 |
| Overig | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hoe vaak Groep Markuszower vóór stemde, per onderwerp
Van de moties met een uitslag: bij hoeveel stemde Groep Markuszower vóór?Wonen75%125 van 167
Zorg65%337 van 522
Onderwijs & wetenschap56%135 van 241
Werk, inkomen & pensioen64%172 van 269
Economie & ondernemen70%100 van 142
Belastingen & overheidsfinanciën80%160 van 200
Klimaat & energie61%227 van 373
Landbouw, natuur & stikstof69%201 van 292
Verkeer, vervoer & water68%180 van 264
Migratie & asiel79%177 van 225
Justitie & veiligheid81%299 van 368
Defensie65%148 van 227
Buitenland & ontwikkelingssamenwerking33%125 van 375
Europa54%68 van 126
Democratie & bestuur69%85 van 124
Digitalisering & privacy70%65 van 93
Samenleving & emancipatie45%47 van 105
Cultuur, media & sport70%31 van 44
Overig50%1 van 2
Cijfers als tabel
| Onderwerp | Vóór | Gestemd | % vóór |
|---|---|---|---|
| Wonen | 125 | 167 | 75% |
| Zorg | 337 | 522 | 65% |
| Onderwijs & wetenschap | 135 | 241 | 56% |
| Werk, inkomen & pensioen | 172 | 269 | 64% |
| Economie & ondernemen | 100 | 142 | 70% |
| Belastingen & overheidsfinanciën | 160 | 200 | 80% |
| Klimaat & energie | 227 | 373 | 61% |
| Landbouw, natuur & stikstof | 201 | 292 | 69% |
| Verkeer, vervoer & water | 180 | 264 | 68% |
| Migratie & asiel | 177 | 225 | 79% |
| Justitie & veiligheid | 299 | 368 | 81% |
| Defensie | 148 | 227 | 65% |
| Buitenland & ontwikkelingssamenwerking | 125 | 375 | 33% |
| Europa | 68 | 126 | 54% |
| Democratie & bestuur | 85 | 124 | 69% |
| Digitalisering & privacy | 65 | 93 | 70% |
| Samenleving & emancipatie | 47 | 105 | 45% |
| Cultuur, media & sport | 31 | 44 | 70% |
| Overig | 1 | 2 | 50% |
Waar dient Groep Markuszower moties over in?
Hoe vaak Groep Markuszower over een onderwerp indient, vergeleken met de hele Kamer. Dezelfde indeling als het raster op de voorpagina.- Veel: minstens anderhalf keer zo vaak als gemiddeld in de Kamer, en minstens drie moties
- Gemiddeld: tussen de helft en anderhalf keer zo vaak als gemiddeld
- Weinig: minder dan de helft zo vaak als gemiddeld, maar wel minstens één motie
- Nooit: geen enkele motie over dit onderwerp
Groep Markuszower: 145 zelf ingediende moties met een onderwerp, per onderwerp
De lengte van de balk laat het niveau zien, niet het percentage.
- WonenGemiddeld · 3 van 145 moties
- ZorgGemiddeld · 25 van 145 moties
- Onderwijs & wetenschapVeel · 14 van 145 moties
- Werk, inkomen & pensioenGemiddeld · 8 van 145 moties
- Economie & ondernemenWeinig · 2 van 145 moties
- Belastingen & overheidsfinanciënVeel · 14 van 145 moties
- Klimaat & energieGemiddeld · 8 van 145 moties
- Landbouw, natuur & stikstofGemiddeld · 9 van 145 moties
- Verkeer, vervoer & waterGemiddeld · 11 van 145 moties
- Migratie & asielGemiddeld · 11 van 145 moties
- Justitie & veiligheidVeel · 18 van 145 moties
- DefensieGemiddeld · 8 van 145 moties
- Buitenland & ontwikkelingssamenwerkingWeinig · 4 van 145 moties
- EuropaWeinig · 2 van 145 moties
- Democratie & bestuurGemiddeld · 6 van 145 moties
- Digitalisering & privacyWeinig · 1 van 145 moties
- Samenleving & emancipatieNooit
- Cultuur, media & sportGemiddeld · 1 van 145 moties