Mijn partijen

Kies de partijen die je volgt. Op de beginpagina staan ze dan bovenaan en bij de partijen krijgen ze een merkje.

Je keuze blijft op dit apparaat. Wij zien niet welke partij je kiest.

Partij · 3 zetels

Socialistische Partij (SP): Stemgedrag

Hoe SP stemt en moties indient, berekend uit de stemmingen en de moties, zonder AI.

Wat valt op bij SP zelf

De onderwerpen waar SP duidelijk anders stemt dan SP gewoonlijk doet: het verschil is minstens 15 procentpunt.
  • Bij Migratie & asiel stemt SP bij 38 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 69 van de 100. De hele Kamer: 50 van de 100.Gebaseerd op 251 moties over dit onderwerp
  • Bij Digitalisering & privacy stemt SP bij 86 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 69 van de 100. De hele Kamer: 79 van de 100.Gebaseerd op 100 moties over dit onderwerp
  • Bij Buitenland & ontwikkelingssamenwerking stemt SP bij 85 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 69 van de 100. De hele Kamer: 57 van de 100.Gebaseerd op 462 moties over dit onderwerp

Waar SP het meest verschilt van de Kamer

De onderwerpen met het grootste verschil tussen SP en de hele Kamer, bij minstens 15 moties waarover SP voor of tegen stemde.
  • Bij Buitenland & ontwikkelingssamenwerking stemt SP bij 85 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 69 van de 100. De hele Kamer: 57 van de 100. SP stemt hier dus vaker voor dan de hele Kamer.Gebaseerd op 462 moties over dit onderwerp
  • Bij Zorg stemt SP bij 84 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 69 van de 100. De hele Kamer: 63 van de 100. SP stemt hier dus vaker voor dan de hele Kamer.Gebaseerd op 577 moties over dit onderwerp
  • Bij Onderwijs & wetenschap stemt SP bij 78 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 69 van de 100. De hele Kamer: 62 van de 100. SP stemt hier dus vaker voor dan de hele Kamer.Gebaseerd op 270 moties over dit onderwerp
  • Bij Samenleving & emancipatie stemt SP bij 68 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 69 van de 100. De hele Kamer: 53 van de 100. SP stemt hier dus vaker voor dan de hele Kamer.Gebaseerd op 109 moties over dit onderwerp
  • Bij Cultuur, media & sport stemt SP bij 73 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 69 van de 100. De hele Kamer: 59 van de 100. SP stemt hier dus vaker voor dan de hele Kamer.Gebaseerd op 44 moties over dit onderwerp

Zo lees je deze twee lijsten. "Bij 78 van de 100 moties" betekent: van elke 100 moties over dit onderwerp stemt SP bij 78 voor. "Gewoonlijk" is hoe vaak SP bij alle onderwerpen samen voor stemt. "De hele Kamer" telt alle partijen mee, naar het aantal zetels. Meer over hoe we rekenen staat bij Hoe werkt deze site.

In het algemeen

Stemt voor
69% van de moties (gemiddelde van alle fracties 64%, op basis van 4.568 stemmingen).
Aangenomen
36% van de zelf ingediende moties waarover is gestemd (145 van 406). Van alle ingediende moties waarover is gestemd: 58%.
Meeste eigen moties over
Zorg (108 moties, 25%), Buitenland & ontwikkelingssamenwerking (83 moties, 19%) en Werk, inkomen & pensioen (38 moties, 9%).
Stemt het vaakst hetzelfde als
PvdD (86%), PRO (84%) en DENK (82%).
Stemt het minst vaak hetzelfde als
Groep Markuszower (42%), FVD (43%) en JA21 (45%).
Niet deelgenomen
Geen: de fractie nam deel aan de stemming over alle 4.583 moties met uitslag.
Leden stemden verschillend
Bij geen enkele motie.
Nipte stemmingen
Had bij 104 nipte stemmingen de uitslag kunnen omdraaien. Nipt beslist
Ontraden moties
Stemde voor 61% van de moties die het kabinet ontried (1.022 van 1.670). Kamer tegen kabinet

Wat valt op bij het indienen

Relatief veel of weinig moties over een onderwerp, naast het aandeel van de hele Kamer.
  • Dient relatief veel moties in over Zorg: 25% van de eigen moties (de hele Kamer: 12%).
  • Dient relatief veel moties in over Buitenland & ontwikkelingssamenwerking: 19% van de eigen moties (de hele Kamer: 10%).
  • Dient relatief weinig moties in over Verkeer, vervoer & water: 2% van de eigen moties (de hele Kamer: 6%).
  • Dient relatief weinig moties in over Migratie & asiel: 2% van de eigen moties (de hele Kamer: 5%).

Wat niet opvalt

Onderwerpen waar SP minder dan 5 procentpunt afwijkt van wat SP gewoonlijk doet.
  • Bij Wonen stemt SP bij 69 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 69 van de 100. De hele Kamer: 66 van de 100.Gebaseerd op 169 moties over dit onderwerp
  • Bij Klimaat & energie stemt SP bij 67 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 69 van de 100. De hele Kamer: 58 van de 100.Gebaseerd op 426 moties over dit onderwerp
  • Bij Verkeer, vervoer & water stemt SP bij 71 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 69 van de 100. De hele Kamer: 64 van de 100.Gebaseerd op 278 moties over dit onderwerp
  • Bij Democratie & bestuur stemt SP bij 69 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 69 van de 100. De hele Kamer: 58 van de 100.Gebaseerd op 134 moties over dit onderwerp
  • Bij Samenleving & emancipatie stemt SP bij 68 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 69 van de 100. De hele Kamer: 53 van de 100.Gebaseerd op 109 moties over dit onderwerp
  • Bij Cultuur, media & sport stemt SP bij 73 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 69 van de 100. De hele Kamer: 59 van de 100.Gebaseerd op 44 moties over dit onderwerp

Bij 9 onderwerpen ligt het verschil tussen de drempels. Daar doen we geen uitspraak; de cijfers staan in de tabel hieronder.

Te weinig moties

  • Overig: te weinig moties om iets te zeggen (2 moties waarop SP voor of tegen stemde).

% voor per onderwerp

Aandeel moties met uitslag waarvoor SP stemde, met wat SP gewoonlijk doet als streep
  • Gewoonlijk 69%
Wonen69%169 stemmingen
Zorg84%577 stemmingen
Onderwijs & wetenschap78%270 stemmingen
Werk, inkomen & pensioen76%279 stemmingen
Economie & ondernemen63%160 stemmingen
Klimaat & energie67%426 stemmingen
Landbouw, natuur & stikstof58%315 stemmingen
Verkeer, vervoer & water71%278 stemmingen
Migratie & asiel38%251 stemmingen
Justitie & veiligheid59%382 stemmingen
Defensie59%236 stemmingen
Europa61%144 stemmingen
Democratie & bestuur69%134 stemmingen
Digitalisering & privacy86%100 stemmingen
Samenleving & emancipatie68%109 stemmingen
Cultuur, media & sport73%44 stemmingen
Cijfers als tabel
OnderwerpVóórStemmingen% voorGewoonlijk
Wonen11716969%69%
Zorg48357784%69%
Onderwijs & wetenschap21027078%69%
Werk, inkomen & pensioen21227976%69%
Economie & ondernemen10116063%69%
Belastingen & overheidsfinanciën14723064%69%
Klimaat & energie28442667%69%
Landbouw, natuur & stikstof18231558%69%
Verkeer, vervoer & water19727871%69%
Migratie & asiel9625138%69%
Justitie & veiligheid22638259%69%
Defensie14023659%69%
Buitenland & ontwikkelingssamenwerking39246285%69%
Europa8814461%69%
Democratie & bestuur9313469%69%
Digitalisering & privacy8610086%69%
Samenleving & emancipatie7410968%69%
Cultuur, media & sport324473%69%

Onderwerpen met minder dan 15 stemmingen staan alleen in de tabel.

Per onderwerp

Stemmingen: moties met uitslag waarop SP voor of tegen stemde. Verschillen in procentpunten. Meest en minst gelijk: alleen fracties met minstens 15 gezamenlijke stemmingen in het onderwerp.

Schuif de tabel opzij voor alle kolommen.

Stemgedrag per onderwerp
OnderwerpStemmingen% voorGewoonlijkDe hele KamerVerschil met gewoonlijkOpvallendMeest gelijkMinst gelijkEigen moties
Wonen16969%69%66%0neePRO 88%FVD 35%24
Zorg57784%69%63%+14ja (indienen)PvdD 94%CDA 54%108
Onderwijs & wetenschap27078%69%62%+9neeDENK, PvdD 86%Groep Markuszower 40%14
Werk, inkomen & pensioen27976%69%65%+7neePvdD 91%JA21 42%38
Economie & ondernemen16063%69%63%−6neeDENK, PRO 78%FVD, JA21 38%7
Belastingen & overheidsfinanciën23064%69%52%−5neeDENK 83%JA21 34%23
Klimaat & energie42667%69%58%−3neePRO 88%FVD 27%25
Landbouw, natuur & stikstof31558%69%57%−11neePRO 86%FVD 24%15
Verkeer, vervoer & water27871%69%64%+2ja (indienen)PRO 84%FVD 40%7
Migratie & asiel25138%69%50%−31ja (stemmen, indienen)PRO 87%FVD 18%7
Justitie & veiligheid38259%69%64%−10neePvdD 91%PVV 35%18
Defensie23659%69%61%−10neePvdD 84%SGP 39%33
Buitenland & ontwikkelingssamenwerking46285%69%57%+16ja (stemmen, indienen)DENK 93%Groep Markuszower 21%83
Europa14461%69%55%−8neePvdD 76%CDA, FVD, VVD 49%6
Democratie & bestuur13469%69%58%0neePvdD 84%PVV 55%7
Digitalisering & privacy10086%69%79%+17ja (stemmen)DENK 91%JA21 54%4
Samenleving & emancipatie10968%69%53%−1neeVolt 96%FVD 27%6
Cultuur, media & sport4473%69%59%+4neeDENK, PvdD 91%Lid Keijzer 50%4
Overig2100%69%84%+31te weinig (minder dan 15 stemmingen)––0

Opvallend of niet wordt bepaald met onafgeronde cijfers; daardoor kan een afgerond verschil van 5 toch onder 'niet opvallend' vallen.

Verder