Partij · 3 zetels
Partij voor de Dieren (PvdD): Stemgedrag
Hoe PvdD stemt en moties indient, berekend uit de stemmingen en de moties, zonder AI.
Wat valt op bij PvdD zelf
De onderwerpen waar PvdD duidelijk anders stemt dan PvdD gewoonlijk doet: het verschil is minstens 15 procentpunt.- Bij Migratie & asiel stemt PvdD bij 24 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 60 van de 100. De hele Kamer: 50 van de 100.Gebaseerd op 251 moties over dit onderwerp
- Bij Landbouw, natuur & stikstof stemt PvdD bij 39 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 60 van de 100. De hele Kamer: 57 van de 100.Gebaseerd op 315 moties over dit onderwerp
- Bij Zorg stemt PvdD bij 81 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 60 van de 100. De hele Kamer: 63 van de 100.Gebaseerd op 577 moties over dit onderwerp
- Bij Buitenland & ontwikkelingssamenwerking stemt PvdD bij 81 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 60 van de 100. De hele Kamer: 57 van de 100.Gebaseerd op 462 moties over dit onderwerp
- Bij Digitalisering & privacy stemt PvdD bij 80 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 60 van de 100. De hele Kamer: 79 van de 100.Gebaseerd op 100 moties over dit onderwerp
- Bij Belastingen & overheidsfinanciën stemt PvdD bij 42 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 60 van de 100. De hele Kamer: 52 van de 100.Gebaseerd op 230 moties over dit onderwerp
- Bij Economie & ondernemen stemt PvdD bij 43 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 60 van de 100. De hele Kamer: 63 van de 100.Gebaseerd op 159 moties over dit onderwerp
Waar PvdD het meest verschilt van de Kamer
De onderwerpen met het grootste verschil tussen PvdD en de hele Kamer, bij minstens 15 moties waarover PvdD voor of tegen stemde.- Bij Migratie & asiel stemt PvdD bij 24 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 60 van de 100. De hele Kamer: 50 van de 100. PvdD stemt hier dus vaker tegen dan de hele Kamer.Gebaseerd op 251 moties over dit onderwerp
- Bij Buitenland & ontwikkelingssamenwerking stemt PvdD bij 81 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 60 van de 100. De hele Kamer: 57 van de 100. PvdD stemt hier dus vaker voor dan de hele Kamer.Gebaseerd op 462 moties over dit onderwerp
- Bij Economie & ondernemen stemt PvdD bij 43 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 60 van de 100. De hele Kamer: 63 van de 100. PvdD stemt hier dus vaker tegen dan de hele Kamer.Gebaseerd op 159 moties over dit onderwerp
- Bij Samenleving & emancipatie stemt PvdD bij 72 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 60 van de 100. De hele Kamer: 53 van de 100. PvdD stemt hier dus vaker voor dan de hele Kamer.Gebaseerd op 109 moties over dit onderwerp
- Bij Landbouw, natuur & stikstof stemt PvdD bij 39 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 60 van de 100. De hele Kamer: 57 van de 100. PvdD stemt hier dus vaker tegen dan de hele Kamer.Gebaseerd op 315 moties over dit onderwerp
Zo lees je deze twee lijsten. "Bij 78 van de 100 moties" betekent: van elke 100 moties over dit onderwerp stemt PvdD bij 78 voor. "Gewoonlijk" is hoe vaak PvdD bij alle onderwerpen samen voor stemt. "De hele Kamer" telt alle partijen mee, naar het aantal zetels. Meer over hoe we rekenen staat bij Hoe werkt deze site.
In het algemeen
- Stemt voor
- 60% van de moties (gemiddelde van alle fracties 64%, op basis van 4.567 stemmingen).
- Aangenomen
- 42% van de zelf ingediende moties waarover is gestemd (82 van 197). Van alle ingediende moties waarover is gestemd: 58%.
- Meeste eigen moties over
- Klimaat & energie (54 moties, 24%), Landbouw, natuur & stikstof (48 moties, 21%) en Verkeer, vervoer & water (29 moties, 13%).
- Stemt het vaakst hetzelfde als
- PRO (87%), SP (86%) en Volt (82%).
- Stemt het minst vaak hetzelfde als
- Groep Markuszower (34%), FVD (35%) en JA21 (38%).
- Niet deelgenomen
- 1 van de 4.583 moties met uitslag (< 1%).
- Leden stemden verschillend
- Bij geen enkele motie.
- Nipte stemmingen
- Had bij 95 nipte stemmingen de uitslag kunnen omdraaien. Nipt beslist
- Ontraden moties
- Stemde voor 53% van de moties die het kabinet ontried (887 van 1.670). Kamer tegen kabinet
Wat valt op bij het indienen
Relatief veel of weinig moties over een onderwerp, naast het aandeel van de hele Kamer.- Dient relatief veel moties in over Landbouw, natuur & stikstof: 21% van de eigen moties (de hele Kamer: 7%).
- Dient relatief veel moties in over Klimaat & energie: 24% van de eigen moties (de hele Kamer: 10%).
- Dient relatief veel moties in over Verkeer, vervoer & water: 13% van de eigen moties (de hele Kamer: 6%).
- Dient relatief weinig moties in over Migratie & asiel: 0% van de eigen moties (de hele Kamer: 5%).
- Dient relatief weinig moties in over Werk, inkomen & pensioen: < 1% van de eigen moties (de hele Kamer: 6%).
- Dient relatief weinig moties in over Onderwijs & wetenschap: 2% van de eigen moties (de hele Kamer: 6%).
- Dient relatief weinig moties in over Justitie & veiligheid: 3% van de eigen moties (de hele Kamer: 8%).
Wat niet opvalt
Onderwerpen waar PvdD minder dan 5 procentpunt afwijkt van wat PvdD gewoonlijk doet.- Bij Wonen stemt PvdD bij 59 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 60 van de 100. De hele Kamer: 66 van de 100.Gebaseerd op 169 moties over dit onderwerp
- Bij Verkeer, vervoer & water stemt PvdD bij 59 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 60 van de 100. De hele Kamer: 64 van de 100.Gebaseerd op 278 moties over dit onderwerp
- Bij Justitie & veiligheid stemt PvdD bij 56 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 60 van de 100. De hele Kamer: 64 van de 100.Gebaseerd op 382 moties over dit onderwerp
- Bij Defensie stemt PvdD bij 62 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 60 van de 100. De hele Kamer: 61 van de 100.Gebaseerd op 236 moties over dit onderwerp
- Bij Democratie & bestuur stemt PvdD bij 60 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 60 van de 100. De hele Kamer: 58 van de 100.Gebaseerd op 134 moties over dit onderwerp
- Bij Cultuur, media & sport stemt PvdD bij 64 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 60 van de 100. De hele Kamer: 59 van de 100.Gebaseerd op 44 moties over dit onderwerp
Bij 5 onderwerpen ligt het verschil tussen de drempels. Daar doen we geen uitspraak; de cijfers staan in de tabel hieronder.
Te weinig moties
- Overig: te weinig moties om iets te zeggen (2 moties waarop PvdD voor of tegen stemde).
% voor per onderwerp
Aandeel moties met uitslag waarvoor PvdD stemde, met wat PvdD gewoonlijk doet als streep- Gewoonlijk 60%
Cijfers als tabel
| Onderwerp | Vóór | Stemmingen | % voor | Gewoonlijk |
|---|---|---|---|---|
| Wonen | 100 | 169 | 59% | 60% |
| Zorg | 466 | 577 | 81% | 60% |
| Onderwijs & wetenschap | 184 | 270 | 68% | 60% |
| Werk, inkomen & pensioen | 196 | 279 | 70% | 60% |
| Economie & ondernemen | 68 | 159 | 43% | 60% |
| Belastingen & overheidsfinanciën | 97 | 230 | 42% | 60% |
| Klimaat & energie | 229 | 426 | 54% | 60% |
| Landbouw, natuur & stikstof | 124 | 315 | 39% | 60% |
| Verkeer, vervoer & water | 164 | 278 | 59% | 60% |
| Migratie & asiel | 60 | 251 | 24% | 60% |
| Justitie & veiligheid | 214 | 382 | 56% | 60% |
| Defensie | 147 | 236 | 62% | 60% |
| Buitenland & ontwikkelingssamenwerking | 372 | 462 | 81% | 60% |
| Europa | 69 | 144 | 48% | 60% |
| Democratie & bestuur | 81 | 134 | 60% | 60% |
| Digitalisering & privacy | 80 | 100 | 80% | 60% |
| Samenleving & emancipatie | 79 | 109 | 72% | 60% |
| Cultuur, media & sport | 28 | 44 | 64% | 60% |
Onderwerpen met minder dan 15 stemmingen staan alleen in de tabel.
Per onderwerp
Stemmingen: moties met uitslag waarop PvdD voor of tegen stemde. Verschillen in procentpunten. Meest en minst gelijk: alleen fracties met minstens 15 gezamenlijke stemmingen in het onderwerp.Schuif de tabel opzij voor alle kolommen.
| Onderwerp | Stemmingen | % voor | Gewoonlijk | De hele Kamer | Verschil met gewoonlijk | Opvallend | Meest gelijk | Minst gelijk | Eigen moties |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Wonen | 169 | 59% | 60% | 66% | −1 | nee | SP 85% | FVD 27% | 4 |
| Zorg | 577 | 81% | 60% | 63% | +20 | ja (stemmen) | SP 94% | VVD 53% | 14 |
| Onderwijs & wetenschap | 270 | 68% | 60% | 62% | +8 | ja (indienen) | PRO 91% | Groep Markuszower 31% | 4 |
| Werk, inkomen & pensioen | 279 | 70% | 60% | 65% | +10 | ja (indienen) | PRO 92% | JA21 35% | 1 |
| Economie & ondernemen | 159 | 43% | 60% | 63% | −18 | ja (stemmen) | SP 76% | FVD 25% | 6 |
| Belastingen & overheidsfinanciën | 230 | 42% | 60% | 52% | −18 | ja (stemmen) | PRO 88% | FVD 27% | 7 |
| Klimaat & energie | 426 | 54% | 60% | 58% | −7 | ja (indienen) | PRO 87% | FVD 22% | 54 |
| Landbouw, natuur & stikstof | 315 | 39% | 60% | 57% | −21 | ja (stemmen, indienen) | PRO 84% | Groep Markuszower 13% | 48 |
| Verkeer, vervoer & water | 278 | 59% | 60% | 64% | −1 | ja (indienen) | PRO 79% | FVD 31% | 29 |
| Migratie & asiel | 251 | 24% | 60% | 50% | −37 | ja (stemmen, indienen) | DENK 94% | FVD 8% | 0 |
| Justitie & veiligheid | 382 | 56% | 60% | 64% | −4 | ja (indienen) | Volt 91% | PVV 30% | 6 |
| Defensie | 236 | 62% | 60% | 61% | +2 | nee | SP 84% | JA21 36% | 6 |
| Buitenland & ontwikkelingssamenwerking | 462 | 81% | 60% | 57% | +20 | ja (stemmen) | PRO 94% | Groep Markuszower 19% | 25 |
| Europa | 144 | 48% | 60% | 55% | −13 | nee | DENK 78% | Groep Markuszower 32% | 9 |
| Democratie & bestuur | 134 | 60% | 60% | 58% | 0 | nee | Volt 84% | PVV 45% | 6 |
| Digitalisering & privacy | 100 | 80% | 60% | 79% | +20 | ja (stemmen) | PRO 88% | JA21 50% | 2 |
| Samenleving & emancipatie | 109 | 72% | 60% | 53% | +12 | nee | Volt 97% | Groep Markuszower 21% | 2 |
| Cultuur, media & sport | 44 | 64% | 60% | 59% | +3 | nee | SP 91% | Groep Markuszower 43% | 0 |
| Overig | 2 | 100% | 60% | 84% | +40 | te weinig (minder dan 15 stemmingen) | – | – | 1 |
Opvallend of niet wordt bepaald met onafgeronde cijfers; daardoor kan een afgerond verschil van 5 toch onder 'niet opvallend' vallen.