Partij · 2 zetels
50PLUS: Stemgedrag
Hoe 50PLUS stemt en moties indient, berekend uit de stemmingen en de moties, zonder AI.
Wat valt op bij 50PLUS zelf
De onderwerpen waar 50PLUS duidelijk anders stemt dan 50PLUS gewoonlijk doet: het verschil is minstens 15 procentpunt.- Bij Digitalisering & privacy stemt 50PLUS bij 96 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 75 van de 100. De hele Kamer: 79 van de 100.Gebaseerd op 100 moties over dit onderwerp
Waar 50PLUS het meest verschilt van de Kamer
De onderwerpen met het grootste verschil tussen 50PLUS en de hele Kamer, bij minstens 15 moties waarover 50PLUS voor of tegen stemde.- Bij Werk, inkomen & pensioen stemt 50PLUS bij 89 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 75 van de 100. De hele Kamer: 65 van de 100. 50PLUS stemt hier dus vaker voor dan de hele Kamer.Gebaseerd op 279 moties over dit onderwerp
- Bij Zorg stemt 50PLUS bij 86 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 75 van de 100. De hele Kamer: 63 van de 100. 50PLUS stemt hier dus vaker voor dan de hele Kamer.Gebaseerd op 577 moties over dit onderwerp
- Bij Wonen stemt 50PLUS bij 85 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 75 van de 100. De hele Kamer: 66 van de 100. 50PLUS stemt hier dus vaker voor dan de hele Kamer.Gebaseerd op 169 moties over dit onderwerp
- Bij Digitalisering & privacy stemt 50PLUS bij 96 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 75 van de 100. De hele Kamer: 79 van de 100. 50PLUS stemt hier dus vaker voor dan de hele Kamer.Gebaseerd op 100 moties over dit onderwerp
- Bij Onderwijs & wetenschap stemt 50PLUS bij 79 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 75 van de 100. De hele Kamer: 62 van de 100. 50PLUS stemt hier dus vaker voor dan de hele Kamer.Gebaseerd op 270 moties over dit onderwerp
Zo lees je deze twee lijsten. "Bij 78 van de 100 moties" betekent: van elke 100 moties over dit onderwerp stemt 50PLUS bij 78 voor. "Gewoonlijk" is hoe vaak 50PLUS bij alle onderwerpen samen voor stemt. "De hele Kamer" telt alle partijen mee, naar het aantal zetels. Meer over hoe we rekenen staat bij Hoe werkt deze site.
In het algemeen
- Stemt voor
- 75% van de moties (gemiddelde van alle fracties 64%, op basis van 4.540 stemmingen).
- Aangenomen
- 76% van de zelf ingediende moties waarover is gestemd (58 van 76). Van alle ingediende moties waarover is gestemd: 58%.
- Meeste eigen moties over
- Zorg (36 moties, 44%), Werk, inkomen & pensioen (16 moties, 20%) en Justitie & veiligheid (5 moties, 6%).
- Stemt het vaakst hetzelfde als
- ChristenUnie (80%), CDA (75%) en Volt (74%).
- Stemt het minst vaak hetzelfde als
- FVD (54%), PVV (58%) en Groep Markuszower (59%).
- Niet deelgenomen
- 28 van de 4.583 moties met uitslag (1%).
- Leden stemden verschillend
- Bij geen enkele motie.
- Nipte stemmingen
- Had bij 89 nipte stemmingen de uitslag kunnen omdraaien. Nipt beslist
- Ontraden moties
- Stemde voor 46% van de moties die het kabinet ontried (758 van 1.659). Kamer tegen kabinet
Wat valt op bij het indienen
Relatief veel of weinig moties over een onderwerp, naast het aandeel van de hele Kamer.- Dient relatief veel moties in over Zorg: 44% van de eigen moties (de hele Kamer: 12%).
- Dient relatief veel moties in over Werk, inkomen & pensioen: 20% van de eigen moties (de hele Kamer: 6%).
- Dient relatief veel moties in over Democratie & bestuur: 6% van de eigen moties (de hele Kamer: 3%).
- Dient relatief weinig moties in over Landbouw, natuur & stikstof: 0% van de eigen moties (de hele Kamer: 7%).
- Dient relatief weinig moties in over Buitenland & ontwikkelingssamenwerking: 1% van de eigen moties (de hele Kamer: 10%).
- Dient relatief weinig moties in over Onderwijs & wetenschap: 1% van de eigen moties (de hele Kamer: 6%).
- Dient relatief weinig moties in over Klimaat & energie: 2% van de eigen moties (de hele Kamer: 10%).
Wat niet opvalt
Onderwerpen waar 50PLUS minder dan 5 procentpunt afwijkt van wat 50PLUS gewoonlijk doet.- Bij Onderwijs & wetenschap stemt 50PLUS bij 79 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 75 van de 100. De hele Kamer: 62 van de 100.Gebaseerd op 270 moties over dit onderwerp
- Bij Economie & ondernemen stemt 50PLUS bij 79 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 75 van de 100. De hele Kamer: 63 van de 100.Gebaseerd op 160 moties over dit onderwerp
- Bij Klimaat & energie stemt 50PLUS bij 75 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 75 van de 100. De hele Kamer: 58 van de 100.Gebaseerd op 423 moties over dit onderwerp
- Bij Justitie & veiligheid stemt 50PLUS bij 76 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 75 van de 100. De hele Kamer: 64 van de 100.Gebaseerd op 382 moties over dit onderwerp
- Bij Europa stemt 50PLUS bij 71 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 75 van de 100. De hele Kamer: 55 van de 100.Gebaseerd op 140 moties over dit onderwerp
- Bij Democratie & bestuur stemt 50PLUS bij 72 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 75 van de 100. De hele Kamer: 58 van de 100.Gebaseerd op 134 moties over dit onderwerp
Bij 11 onderwerpen ligt het verschil tussen de drempels. Daar doen we geen uitspraak; de cijfers staan in de tabel hieronder.
Te weinig moties
- Overig: te weinig moties om iets te zeggen (2 moties waarop 50PLUS voor of tegen stemde).
% voor per onderwerp
Aandeel moties met uitslag waarvoor 50PLUS stemde, met wat 50PLUS gewoonlijk doet als streep- Gewoonlijk 75%
Cijfers als tabel
| Onderwerp | Vóór | Stemmingen | % voor | Gewoonlijk |
|---|---|---|---|---|
| Wonen | 143 | 169 | 85% | 75% |
| Zorg | 496 | 577 | 86% | 75% |
| Onderwijs & wetenschap | 213 | 270 | 79% | 75% |
| Werk, inkomen & pensioen | 247 | 279 | 89% | 75% |
| Economie & ondernemen | 127 | 160 | 79% | 75% |
| Belastingen & overheidsfinanciën | 151 | 230 | 66% | 75% |
| Klimaat & energie | 319 | 423 | 75% | 75% |
| Landbouw, natuur & stikstof | 209 | 313 | 67% | 75% |
| Verkeer, vervoer & water | 221 | 277 | 80% | 75% |
| Migratie & asiel | 159 | 251 | 63% | 75% |
| Justitie & veiligheid | 292 | 382 | 76% | 75% |
| Defensie | 152 | 236 | 64% | 75% |
| Buitenland & ontwikkelingssamenwerking | 267 | 444 | 60% | 75% |
| Europa | 100 | 140 | 71% | 75% |
| Democratie & bestuur | 97 | 134 | 72% | 75% |
| Digitalisering & privacy | 96 | 100 | 96% | 75% |
| Samenleving & emancipatie | 74 | 109 | 68% | 75% |
| Cultuur, media & sport | 30 | 44 | 68% | 75% |
Onderwerpen met minder dan 15 stemmingen staan alleen in de tabel.
Per onderwerp
Stemmingen: moties met uitslag waarop 50PLUS voor of tegen stemde. Verschillen in procentpunten. Meest en minst gelijk: alleen fracties met minstens 15 gezamenlijke stemmingen in het onderwerp.Schuif de tabel opzij voor alle kolommen.
| Onderwerp | Stemmingen | % voor | Gewoonlijk | De hele Kamer | Verschil met gewoonlijk | Opvallend | Meest gelijk | Minst gelijk | Eigen moties |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Wonen | 169 | 85% | 75% | 66% | +10 | nee | ChristenUnie 84% | FVD 57% | 0 |
| Zorg | 577 | 86% | 75% | 63% | +11 | ja (indienen) | SP 86% | CDA 56% | 36 |
| Onderwijs & wetenschap | 270 | 79% | 75% | 62% | +4 | ja (indienen) | Volt 84% | Groep Markuszower 45% | 1 |
| Werk, inkomen & pensioen | 279 | 89% | 75% | 65% | +14 | ja (indienen) | DENK 84% | JA21 55% | 16 |
| Economie & ondernemen | 160 | 79% | 75% | 63% | +5 | nee | ChristenUnie 83% | PvdD 48% | 2 |
| Belastingen & overheidsfinanciën | 230 | 66% | 75% | 52% | −9 | nee | SGP 77% | PvdD 47% | 3 |
| Klimaat & energie | 423 | 75% | 75% | 58% | +1 | ja (indienen) | ChristenUnie 83% | FVD 44% | 2 |
| Landbouw, natuur & stikstof | 313 | 67% | 75% | 57% | −8 | ja (indienen) | CDA, D66 80% | FVD 46% | 0 |
| Verkeer, vervoer & water | 277 | 80% | 75% | 64% | +5 | nee | ChristenUnie 82% | Lid Keijzer 56% | 2 |
| Migratie & asiel | 251 | 63% | 75% | 50% | −11 | nee | SGP, VVD 79% | DENK, PvdD 46% | 2 |
| Justitie & veiligheid | 382 | 76% | 75% | 64% | +2 | nee | ChristenUnie 85% | PVV 54% | 5 |
| Defensie | 236 | 64% | 75% | 61% | −10 | nee | ChristenUnie 92% | SP 45% | 2 |
| Buitenland & ontwikkelingssamenwerking | 444 | 60% | 75% | 57% | −15 | ja (indienen) | CDA 91% | FVD 41% | 1 |
| Europa | 140 | 71% | 75% | 55% | −3 | nee | VVD 79% | FVD 36% | 2 |
| Democratie & bestuur | 134 | 72% | 75% | 58% | −2 | ja (indienen) | Volt 83% | PVV 54% | 5 |
| Digitalisering & privacy | 100 | 96% | 75% | 79% | +21 | ja (stemmen) | DENK 97% | JA21 56% | 2 |
| Samenleving & emancipatie | 109 | 68% | 75% | 53% | −7 | nee | VVD 78% | FVD 34% | 0 |
| Cultuur, media & sport | 44 | 68% | 75% | 59% | −7 | nee | DENK 91% | Groep Markuszower 43% | 1 |
| Overig | 2 | 100% | 75% | 84% | +25 | te weinig (minder dan 15 stemmingen) | – | – | 0 |
Opvallend of niet wordt bepaald met onafgeronde cijfers; daardoor kan een afgerond verschil van 5 toch onder 'niet opvallend' vallen.