Mijn partijen

Kies de partijen die je volgt. Op de beginpagina staan ze dan bovenaan en bij de partijen krijgen ze een merkje.

Je keuze blijft op dit apparaat. Wij zien niet welke partij je kiest.

Partij · 3 zetels

ChristenUnie: Stemgedrag

Hoe ChristenUnie stemt en moties indient, berekend uit de stemmingen en de moties, zonder AI.

Wat valt op bij ChristenUnie zelf

De onderwerpen waar ChristenUnie duidelijk anders stemt dan ChristenUnie gewoonlijk doet: het verschil is minstens 15 procentpunt.
  • Bij Migratie & asiel stemt ChristenUnie bij 53 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 69 van de 100. De hele Kamer: 50 van de 100.Gebaseerd op 251 moties over dit onderwerp
  • Bij Digitalisering & privacy stemt ChristenUnie bij 86 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 69 van de 100. De hele Kamer: 79 van de 100.Gebaseerd op 100 moties over dit onderwerp

Waar ChristenUnie het meest verschilt van de Kamer

De onderwerpen met het grootste verschil tussen ChristenUnie en de hele Kamer, bij minstens 15 moties waarover ChristenUnie voor of tegen stemde.
  • Bij Economie & ondernemen stemt ChristenUnie bij 83 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 69 van de 100. De hele Kamer: 63 van de 100. ChristenUnie stemt hier dus vaker voor dan de hele Kamer.Gebaseerd op 160 moties over dit onderwerp
  • Bij Landbouw, natuur & stikstof stemt ChristenUnie bij 74 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 69 van de 100. De hele Kamer: 57 van de 100. ChristenUnie stemt hier dus vaker voor dan de hele Kamer.Gebaseerd op 315 moties over dit onderwerp
  • Bij Verkeer, vervoer & water stemt ChristenUnie bij 79 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 69 van de 100. De hele Kamer: 64 van de 100. ChristenUnie stemt hier dus vaker voor dan de hele Kamer.Gebaseerd op 278 moties over dit onderwerp
  • Bij Klimaat & energie stemt ChristenUnie bij 72 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 69 van de 100. De hele Kamer: 58 van de 100. ChristenUnie stemt hier dus vaker voor dan de hele Kamer.Gebaseerd op 426 moties over dit onderwerp
  • Bij Wonen stemt ChristenUnie bij 78 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 69 van de 100. De hele Kamer: 66 van de 100. ChristenUnie stemt hier dus vaker voor dan de hele Kamer.Gebaseerd op 169 moties over dit onderwerp

Zo lees je deze twee lijsten. "Bij 78 van de 100 moties" betekent: van elke 100 moties over dit onderwerp stemt ChristenUnie bij 78 voor. "Gewoonlijk" is hoe vaak ChristenUnie bij alle onderwerpen samen voor stemt. "De hele Kamer" telt alle partijen mee, naar het aantal zetels. Meer over hoe we rekenen staat bij Hoe werkt deze site.

In het algemeen

Stemt voor
69% van de moties (gemiddelde van alle fracties 64%, op basis van 4.568 stemmingen).
Aangenomen
92% van de zelf ingediende moties waarover is gestemd (250 van 272). Van alle ingediende moties waarover is gestemd: 58%.
Meeste eigen moties over
Buitenland & ontwikkelingssamenwerking (37 moties, 12%), Klimaat & energie (33 moties, 11%) en Zorg (31 moties, 10%).
Stemt het vaakst hetzelfde als
50PLUS (80%), CDA (79%) en SGP (78%).
Stemt het minst vaak hetzelfde als
FVD (50%), PVV (55%) en Groep Markuszower (58%).
Niet deelgenomen
Geen: de fractie nam deel aan de stemming over alle 4.583 moties met uitslag.
Leden stemden verschillend
Bij geen enkele motie.
Nipte stemmingen
Had bij 113 nipte stemmingen de uitslag kunnen omdraaien. Nipt beslist
Ontraden moties
Stemde voor 37% van de moties die het kabinet ontried (626 van 1.670). Kamer tegen kabinet

Wat valt op bij het indienen

Relatief veel of weinig moties over een onderwerp, naast het aandeel van de hele Kamer.

Bij geen enkel onderwerp wijkt het aandeel eigen moties af volgens de drempels.

Wat niet opvalt

Onderwerpen waar ChristenUnie minder dan 5 procentpunt afwijkt van wat ChristenUnie gewoonlijk doet.
  • Bij Zorg stemt ChristenUnie bij 74 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 69 van de 100. De hele Kamer: 63 van de 100.Gebaseerd op 577 moties over dit onderwerp
  • Bij Onderwijs & wetenschap stemt ChristenUnie bij 72 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 69 van de 100. De hele Kamer: 62 van de 100.Gebaseerd op 270 moties over dit onderwerp
  • Bij Klimaat & energie stemt ChristenUnie bij 72 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 69 van de 100. De hele Kamer: 58 van de 100.Gebaseerd op 426 moties over dit onderwerp
  • Bij Landbouw, natuur & stikstof stemt ChristenUnie bij 74 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 69 van de 100. De hele Kamer: 57 van de 100.Gebaseerd op 315 moties over dit onderwerp
  • Bij Justitie & veiligheid stemt ChristenUnie bij 71 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 69 van de 100. De hele Kamer: 64 van de 100.Gebaseerd op 382 moties over dit onderwerp
  • Bij Cultuur, media & sport stemt ChristenUnie bij 66 van de 100 moties voor. Gewoonlijk is dat 69 van de 100. De hele Kamer: 59 van de 100.Gebaseerd op 44 moties over dit onderwerp

Bij 10 onderwerpen ligt het verschil tussen de drempels. Daar doen we geen uitspraak; de cijfers staan in de tabel hieronder.

Te weinig moties

  • Overig: te weinig moties om iets te zeggen (2 moties waarop ChristenUnie voor of tegen stemde).

% voor per onderwerp

Aandeel moties met uitslag waarvoor ChristenUnie stemde, met wat ChristenUnie gewoonlijk doet als streep
  • Gewoonlijk 69%
Wonen78%169 stemmingen
Zorg74%577 stemmingen
Onderwijs & wetenschap72%270 stemmingen
Werk, inkomen & pensioen75%279 stemmingen
Economie & ondernemen83%160 stemmingen
Klimaat & energie72%426 stemmingen
Landbouw, natuur & stikstof74%315 stemmingen
Verkeer, vervoer & water79%278 stemmingen
Migratie & asiel53%251 stemmingen
Justitie & veiligheid71%382 stemmingen
Defensie59%236 stemmingen
Europa58%144 stemmingen
Democratie & bestuur63%134 stemmingen
Digitalisering & privacy86%100 stemmingen
Samenleving & emancipatie58%109 stemmingen
Cultuur, media & sport66%44 stemmingen
Cijfers als tabel
OnderwerpVóórStemmingen% voorGewoonlijk
Wonen13216978%69%
Zorg42757774%69%
Onderwijs & wetenschap19527072%69%
Werk, inkomen & pensioen20827975%69%
Economie & ondernemen13216083%69%
Belastingen & overheidsfinanciën13623059%69%
Klimaat & energie30842672%69%
Landbouw, natuur & stikstof23431574%69%
Verkeer, vervoer & water22127879%69%
Migratie & asiel13225153%69%
Justitie & veiligheid27138271%69%
Defensie14023659%69%
Buitenland & ontwikkelingssamenwerking28946263%69%
Europa8414458%69%
Democratie & bestuur8513463%69%
Digitalisering & privacy8610086%69%
Samenleving & emancipatie6310958%69%
Cultuur, media & sport294466%69%

Onderwerpen met minder dan 15 stemmingen staan alleen in de tabel.

Per onderwerp

Stemmingen: moties met uitslag waarop ChristenUnie voor of tegen stemde. Verschillen in procentpunten. Meest en minst gelijk: alleen fracties met minstens 15 gezamenlijke stemmingen in het onderwerp.

Schuif de tabel opzij voor alle kolommen.

Stemgedrag per onderwerp
OnderwerpStemmingen% voorGewoonlijkDe hele KamerVerschil met gewoonlijkOpvallendMeest gelijkMinst gelijkEigen moties
Wonen16978%69%66%+9neeVolt 86%FVD 53%13
Zorg57774%69%63%+5neeSGP 81%Groep Markuszower 61%31
Onderwijs & wetenschap27072%69%62%+3neeVolt 82%FVD 49%18
Werk, inkomen & pensioen27975%69%65%+5neeCDA 80%FVD 57%18
Economie & ondernemen16083%69%63%+13nee50PLUS 83%PvdD 49%10
Belastingen & overheidsfinanciën23059%69%52%−10neeVolt 80%PVV 44%23
Klimaat & energie42672%69%58%+3nee50PLUS 83%FVD 42%33
Landbouw, natuur & stikstof31574%69%57%+5nee50PLUS 79%PvdD 43%16
Verkeer, vervoer & water27879%69%64%+10neePRO 85%FVD 50%18
Migratie & asiel25153%69%50%−17ja (stemmen)CDA 83%FVD 35%17
Justitie & veiligheid38271%69%64%+1neeCDA 85%PVV 51%22
Defensie23659%69%61%−10neeCDA, VVD 94%SP 43%7
Buitenland & ontwikkelingssamenwerking46263%69%57%−7nee50PLUS 82%FVD 37%37
Europa14458%69%55%−11neeVVD 81%FVD 41%4
Democratie & bestuur13463%69%58%−6neeSGP 84%FVD 51%16
Digitalisering & privacy10086%69%79%+17ja (stemmen)Volt 93%JA21 60%4
Samenleving & emancipatie10958%69%53%−12neeCDA 83%FVD 51%7
Cultuur, media & sport4466%69%59%−4nee50PLUS 84%Groep Markuszower 50%4
Overig2100%69%84%+31te weinig (minder dan 15 stemmingen)––0

Opvallend of niet wordt bepaald met onafgeronde cijfers; daardoor kan een afgerond verschil van 5 toch onder 'niet opvallend' vallen.

Verder