Tweede Kamer · sinds 12 november 2025
Wie is het meest en het minst aanwezig?
Een klassement van alle Kamerleden: bij hoeveel plenaire vergaderingen stonden ze bij de opening op de presentielijst? Het zegt niet waarom iemand er niet was.
Aanwezigheid t/m 5 november 2026
Klassement
Alle Kamerleden sinds het begin van deze Kamer, met een zetel op de dag zelf167 Kamerleden
| Plaats | Kamerlid | Aanwezig t/m 5 nov 2026 | Dagen |
|---|---|---|---|
| 1 | Luciënne Boelsma-Hoekstra CDA | 100% | 104 van 104 |
| 1 | Simon Ceulemans JA21 | 100% | 104 van 104 |
| 1 | Heera Dijk D66 | 100% | 104 van 104 |
| 1 | Inge van Dijk CDA | 100% | 104 van 104 |
| 1 | Wendy van Eijk VVD | 100% | 104 van 104 |
| 1 | Marjolein Faber PVV | 100% | 104 van 104 |
| 1 | Renate den Hollander VVD | 100% | 104 van 104 |
| 1 | Arend Kisteman VVD | 100% | 104 van 104 |
| 1 | Alexander Kops PVV | 100% | 104 van 104 |
| 1 | Tom van der Lee PRO | 100% | 104 van 104 |
| 1 | Rachel van Meetelen PVV | 100% | 104 van 104 |
| 1 | Wieke Paulusma D66 | 100% | 104 van 104 |
| 1 | Jan Schoonis D66 | 100% | 104 van 104 |
| 1 | Björn Schutz VVD | 100% | 104 van 104 |
| 1 | Joost Sneller D66 | 100% | 104 van 104 |
| 1 | Marieke Vellinga-Beemsterboer D66 | 100% | 104 van 104 |
| 1 | Marc Vervuurt D66 | 100% | 104 van 104 |
| 1 | Geert Wilders PVV | 100% | 104 van 104 |
| 1 | Martin de Beer VVD | 100% | 72 van 72 |
| 1 | Bart Bikkers VVD | 100% | 72 van 72 |
| 1 | Alisha Müller VVD | 100% | 72 van 72 |
| 1 | Ruud Verkuijlen VVD | 100% | 58 van 58 |
| 1 | Milan Schenk FVD | 100% | 47 van 47 |
| 1 | Nathalie van Berkel D66tot 16 feb 2026 | 100% | 32 van 32 |
| 1 | Bart van den Brink CDAtot 22 feb 2026 | 100% | 32 van 32 |
| 1 | Dieke van Groningen VVDtot 31 aug 2026 | 100% | 23 van 23 |
| 27 | Robert van Asten D66 | 99,0% | 103 van 104 |
| 27 | Sandra Beckerman SP | 99,0% | 103 van 104 |
| 27 | Anouschka Biekman D66 | 99,0% | 103 van 104 |
| 27 | Sarath Hamstra CDA | 99,0% | 103 van 104 |
| 27 | Pepijn van Houwelingen FVD | 99,0% | 103 van 104 |
| 27 | Henk Jumelet CDA | 99,0% | 103 van 104 |
| 27 | Ines Kostić PvdD | 99,0% | 103 van 104 |
| 27 | Vicky Maeijer PVV | 99,0% | 103 van 104 |
| 27 | Edgar Mulder PVV | 99,0% | 103 van 104 |
| 27 | Henk-Jan Oosterhuis D66 | 99,0% | 103 van 104 |
| 27 | Luc Stultiens PRO | 99,0% | 103 van 104 |
| 27 | Christine Teunissen PvdD | 99,0% | 103 van 104 |
| 27 | Eveline Tijmstra CDA | 99,0% | 103 van 104 |
| 40 | Robin van Leijen D66 | 98,6% | 71 van 72 |
| 40 | Joris Lohman CDA | 98,6% | 71 van 72 |
| 40 | Erik van der Maas VVD | 98,6% | 71 van 72 |
| 43 | Fatihya Abdi PRO | 98,1% | 102 van 104 |
| 43 | Daniël van den Berg JA21 | 98,1% | 102 van 104 |
| 43 | Maikel Boon PVV | 98,1% | 102 van 104 |
| 43 | Sarah El Boujdaini D66 | 98,1% | 102 van 104 |
| 43 | Judith Bühler CDA | 98,1% | 102 van 104 |
| 43 | Thom van Campen VVD | 98,1% | 102 van 104 |
| 43 | Ranjith Clemminck JA21 | 98,1% | 102 van 104 |
| 43 | Diederik van Dijk SGP | 98,1% | 102 van 104 |
| 43 | Pieter Grinwis ChristenUnie | 98,1% | 102 van 104 |
| 43 | Michiel Hoogeveen JA21 | 98,1% | 102 van 104 |
| 43 | Dion Huidekooper D66 | 98,1% | 102 van 104 |
| 43 | Chris Jansen PVV | 98,1% | 102 van 104 |
| 43 | Jesse Klaver PRO | 98,1% | 102 van 104 |
| 43 | Jan Arie Koorevaar CDA | 98,1% | 102 van 104 |
| 43 | Ulaş Köse D66 | 98,1% | 102 van 104 |
| 43 | Mohammed Mohandis PRO | 98,1% | 102 van 104 |
| 43 | Jan Paternotte D66 | 98,1% | 102 van 104 |
| 43 | Anne-Marijke Podt D66 | 98,1% | 102 van 104 |
| 43 | Hanneke Steen CDA | 98,1% | 102 van 104 |
| 43 | Sebastiaan Stöteler PVV | 98,1% | 102 van 104 |
| 43 | Henk Vermeer BBB | 98,1% | 102 van 104 |
| 43 | Lisa Vliegenthart PRO | 98,1% | 102 van 104 |
| 43 | Elmar Vlottes PVV | 98,1% | 102 van 104 |
| 43 | Marina Vondeling PVV | 98,1% | 102 van 104 |
| 43 | Lisa Westerveld PRO | 98,1% | 102 van 104 |
| 43 | Jantine Zwinkels CDA | 98,1% | 102 van 104 |
| 69 | Wimar Bolhuis PRO | 97,3% | 36 van 37 |
| 70 | Wim Meulenkamp VVD | 97,2% | 70 van 72 |
| 71 | Elles van Ark CDA | 97,1% | 101 van 104 |
| 71 | Etkin Armut CDA | 97,1% | 101 van 104 |
| 71 | Stephan van Baarle DENK | 97,1% | 101 van 104 |
| 71 | Henri Bontenbal CDA | 97,1% | 101 van 104 |
| 71 | Diederik Boomsma JA21 | 97,1% | 101 van 104 |
| 71 | Tijs van den Brink CDA | 97,1% | 101 van 104 |
| 71 | Julian Bushoff PRO | 97,1% | 101 van 104 |
| 71 | Sarah Dobbe SP | 97,1% | 101 van 104 |
| 71 | Barbara Kathmann PRO | 97,1% | 101 van 104 |
| 71 | Felix Klos D66 | 97,1% | 101 van 104 |
| 71 | Nicole Moinat Groep Markuszower | 97,1% | 101 van 104 |
| 71 | Stephan Neijenhuis D66 | 97,1% | 101 van 104 |
| 71 | Sjoukje van Oosterhout PRO | 97,1% | 101 van 104 |
| 71 | Kati Piri PRO | 97,1% | 101 van 104 |
| 71 | Marijke Synhaeve D66 | 97,1% | 101 van 104 |
| 71 | Hilde Wendel VVD | 97,1% | 101 van 104 |
| 87 | Derk Boswijk CDAtot 22 feb 2026 | 96,9% | 31 van 32 |
| 87 | Silvio Erkens VVDtot 22 feb 2026 | 96,9% | 31 van 32 |
| 89 | Laurens Dassen Volt | 96,2% | 100 van 104 |
| 89 | Emiel van Dijk PVV | 96,2% | 100 van 104 |
| 89 | Maarten Goudzwaard JA21 | 96,2% | 100 van 104 |
| 89 | Peter de Groot VVD | 96,2% | 100 van 104 |
| 89 | Habtamu de Hoop PRO | 96,2% | 100 van 104 |
| 89 | Tamara ten Hove Groep Markuszower | 96,2% | 100 van 104 |
| 89 | Suzanne Kröger PRO | 96,2% | 100 van 104 |
| 89 | Maes van Lanschot CDA | 96,2% | 100 van 104 |
| 89 | Claire Martens-America VVD | 96,2% | 100 van 104 |
| 89 | Marjolein Moorman PRO | 96,2% | 100 van 104 |
| 89 | Mariëtte Patijn PRO | 96,2% | 100 van 104 |
| 89 | Annette Raijer PVV | 96,2% | 100 van 104 |
| 89 | Ilana Rooderkerk D66 | 96,2% | 100 van 104 |
| 89 | Shanna Schilder Groep Markuszower | 96,2% | 100 van 104 |
| 89 | Jeltje Straatman CDA | 96,2% | 100 van 104 |
| 89 | Hanneke van der Werf D66 | 96,2% | 100 van 104 |
| 105 | Nicole Maes VVD | 95,8% | 69 van 72 |
| 105 | Mahjoub Mathlouti D66 | 95,8% | 69 van 72 |
| 107 | Renilde Huizenga D66 | 95,2% | 99 van 104 |
| 107 | Harmen Krul CDA | 95,2% | 99 van 104 |
| 107 | Songül Mutluer PRO | 95,2% | 99 van 104 |
| 107 | Annabel Nanninga JA21 | 95,2% | 99 van 104 |
| 107 | Mikal Tseggai PRO | 95,2% | 99 van 104 |
| 112 | André Poortman CDA | 94,4% | 68 van 72 |
| 113 | Mpanzu Bamenga D66 | 94,2% | 98 van 104 |
| 113 | Mirjam Bikker ChristenUnie | 94,2% | 98 van 104 |
| 113 | Laura Bromet PRO | 94,2% | 98 van 104 |
| 113 | Ulysse Ellian VVD | 94,2% | 98 van 104 |
| 113 | Jeremy Mooiman PVV | 94,2% | 98 van 104 |
| 113 | Jan Struijs 50PLUS | 94,2% | 98 van 104 |
| 119 | Eric van der Burg VVDtot 22 feb 2026 | 93,8% | 30 van 32 |
| 120 | Fatimazhra Belhirch D66 | 93,3% | 97 van 104 |
| 120 | Corrie van Brenk 50PLUS | 93,3% | 97 van 104 |
| 120 | Ingrid Michon-Derkzen VVD | 93,3% | 97 van 104 |
| 123 | Queeny Rajkowski VVD | 93,0% | 66 van 71 |
| 124 | Tony van Dijck PVV | 92,3% | 96 van 104 |
| 124 | Doğukan Ergin DENK | 92,3% | 96 van 104 |
| 124 | André Flach SGP | 92,3% | 96 van 104 |
| 124 | Daan de Kort VVD | 92,3% | 96 van 104 |
| 124 | Ouafa Oualhadj D66 | 92,3% | 96 van 104 |
| 129 | Michelle Jagtenberg D66 | 91,7% | 66 van 72 |
| 130 | Don Ceder ChristenUnie | 91,3% | 95 van 104 |
| 130 | René Claassen Groep Markuszower | 91,3% | 95 van 104 |
| 130 | Caroline van der Plas BBB | 91,3% | 95 van 104 |
| 130 | Chris Stoffer SGP | 91,3% | 95 van 104 |
| 134 | Hans Vijlbrief D66tot 22 feb 2026 | 90,6% | 29 van 32 |
| 135 | Ani Zalinyan PRO | 90,4% | 94 van 104 |
| 136 | Ismail el Abassi DENK | 89,4% | 93 van 104 |
| 136 | Gidi Markuszower Groep Markuszower | 89,4% | 93 van 104 |
| 138 | Harry Bevers VVDtot 11 mei 2026 | 89,1% | 49 van 55 |
| 139 | Bente Becker VVD | 88,5% | 92 van 104 |
| 139 | Joost Eerdmans JA21 | 88,5% | 92 van 104 |
| 139 | Hidde Heutink Groep Markuszower | 88,5% | 92 van 104 |
| 139 | Mona Keijzer Lid Keijzer | 88,5% | 92 van 104 |
| 139 | Annelotte Lammers Groep Markuszower | 88,5% | 92 van 104 |
| 144 | Esmah Lahlah PROtot 9 jun 2026 | 88,1% | 59 van 67 |
| 145 | Erwin Prickaertz PVV | 87,5% | 91 van 104 |
| 146 | Ruben Brekelmans VVD | 86,5% | 90 van 104 |
| 146 | Ingrid Coenradie JA21 | 86,5% | 90 van 104 |
| 146 | Femke Wiersma BBB | 86,5% | 90 van 104 |
| 149 | Tom Russcher FVD | 85,9% | 73 van 85 |
| 150 | Jimmy Dijk SP | 85,6% | 89 van 104 |
| 151 | Rob Jetten D66tot 22 feb 2026 | 84,4% | 27 van 32 |
| 152 | Gideon van Meijeren FVD | 83,7% | 87 van 104 |
| 153 | Jurgen Nobel VVD | 82,7% | 86 van 104 |
| 154 | Peter van Duijvenvoorde FVD | 80,8% | 84 van 104 |
| 155 | Esther Ouwehand PvdD | 77,9% | 81 van 104 |
| 156 | Ralf Dekker FVD | 76,9% | 80 van 104 |
| 157 | Thierry Baudet FVDtot 11 jan 2026 | 76,5% | 13 van 17 |
| 158 | Lidewij de Vos FVDtot 5 aug 2026 | 75,6% | 59 van 78 |
| 159 | Raymond de Roon PVV | 69,2% | 72 van 104 |
| 159 | Iem Al Biyati FVD | 69,2% | 18 van 26 |
| 161 | Eelco Heinen VVDtot 22 feb 2026 | 68,8% | 22 van 32 |
| 161 | Vincent Karremans VVDtot 22 feb 2026 | 68,8% | 22 van 32 |
| 163 | Dilan Yeşilgöz-Zegerius VVDtot 22 feb 2026 | 65,6% | 21 van 32 |
| 164 | Martin Bosma PVV | 60,6% | 63 van 104 |
| 164 | Dion Graus PVV | 60,6% | 63 van 104 |
| 166 | Thierry Aartsen VVDtot 22 feb 2026 | 56,3% | 18 van 32 |
| 167 | Frederik Jansen FVDtot 12 mei 2026 | 48,2% | 27 van 56 |
Te kort Kamerlid in deze periode (0)
Wie in deze periode minder dan 5 vergaderdagen Kamerlid was, staat niet in het klassement. Hier staan de dagen op de presentielijst.
| Kamerlid | Dagen |
|---|
Hoe lees je dit?
- De presentielijst staat in het verslag van elke plenaire vergadering: de namen van de Kamerleden die bij de opening aanwezig waren. Het is één meting per dag.
- De bron zegt niet waarom iemand er niet was. Ziekte, een werkbezoek of werk in een commissie kunnen allemaal de reden zijn.
- Is een Kamerlid tijdelijk vervangen (verlof met een vervanger), dan had het in die tijd geen zetel. Die dagen tellen niet als afwezig.
- Dagen waarop niet alle namen op de lijst aan een Kamerlid te koppelen waren, tellen voor niemand mee, ook niet in de noemer. Op dit moment zijn dat 2 dagen (1 april 2026 en 2 september 2026).
- Van 18 van de 106 vergaderdagen is het verslag nog niet gecorrigeerd. Verslagen die nog niet gecorrigeerd zijn, kunnen nog veranderen.
- Wie minder dan 5 vergaderdagen Kamerlid was in de gekozen periode, staat niet in het klassement; had de periode zelf minder dan 5 vergaderdagen (een maand met een korte zitting), dan is het minimum dat aantal. Gelijke percentages krijgen dezelfde plaats; bij een gelijke stand staat eerst wie meer vergaderdagen een zetel had. Het percentage staat in hele procenten, en met één decimaal zodra hele procenten twee verschillende plaatsen zouden verbergen.
- Meer over de methode staat bij Hoe werkt deze site.